Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Yatak odası duvar dekorasyonunda en önemli konulardan biri yatak odası duvar dekorasyonudur. Odaya girildiği anda ilk göze çarpan duvarlar odayı şık ve zengin göstermek ile beraber eğer duvar dekorasyonuna önem verilmez ise görüntüde yatak odasını zayıf gösterebilmektedir. Bunun önüne geçmek için ise yatak odasının duvar dekorasyonunu tarzınıza uygun olarak dizayn etmeyi atlamamanız gerekmektedir.

Yatak odası duvar dekorasyonunu iç cephe duvar boyası ile yapabileceğiniz gibi duvar kağıtları ile de renklendirip dizayn edebilirsiniz. Birbirinden farklı çeşitli alternatiflerde duvar kağıtları bulunmaktadır. Bunlar arasından yatak odası tarzınıza en uygun olanı seçip duvar dekorasyonunuzu yapmaya başlayabilirsiniz.

2020 Yatak Odası Duvar Kağıdı Çeşitleri

Yatak odası duvar dekorasyonunda eğer dekorasyonu duvar kağıdı ile yapmak istiyor iseniz öncelikle duvar yüzeyinizin ihtiyacı olan duvar kağıdını belirlemelisiniz. Duvarlar için her yüzey aynı olmayabilmektedir. Bazı yüzeyler pürüzlüdür. Alacağınız parlak bir duvar kağıdı bu yüzeyleri olduğundan daha pürüzlü gösterecektir. Eğer yatak odası duvar dekorasyonu için duvarlarınız pürüzsüz ise seçeceğiniz duvar kağıtları için daha özgür seçimler yapabilirsiniz.

2020 Yatak Odası Duvar Kağıdı Çeşitleri

Yatak odanızda duvarlarınız için duvar kağıdı seçerken bir diğer atlamamanız gereken nokta odanızın büyüklüğüdür. Eğer yatak odanız büyük ise birden çok duvar kağıdı seçebilirsiniz. Tabi ki bunun için de seçeceğiniz duvar kağıtlarının birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer yatak odanız küçük ise ve seçtiğiniz duvar kağıdı desenli bir duvar kağıdı ise bu yatak odanızda gözü yoran bir görüntüye neden olacaktır. Tercihiniz tek renk bir duvar kağıdı ise doğru bir seçim yapmış olursunuz. Bir diğer yol ise sade desenlerde bir duvar kağıdını duvarların tek cephesinde uygulayarak dekoratif bir tarz yakalayabilirsiniz. Diğer cephelerde ise tek renk ve desenli duvar kağıdınıza uyumlu başka bir duvar kağıdı uygulayabilirsiniz.

2020 Yatak Odası Duvar Kağıdı

Duvar kağıtları arasında farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunlardan biri de üç boyutlu duvar kağıtlarıdır. Yine yatak odanızın duvarlarının bir cephesini dekoratif amaçlı kullanarak üç boyutlu bir duvar kağıdı uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca bu tip bir duvar kağıdı uygulamasında duvar aksesuarlarına da ihtiyacınız kalmayacaktır. Eğer üç boyutlu bir duvar kağıdı uygulamasının yanında yine aynı cepheye duvar aksesuarları da eklerseniz bu kalabalık ve göz yoran bir görüntüye neden olabilir.

2020 Yatak Odası Duvar Kağıt Çeşitleri

Duvar kağıdı modelleri arasında her tarzda duvar kağıdı bulabileceğiniz gibi, işlevsel yönü gelişmiş kullanım açısından da size yardımcı duvar kağıtları da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi leke tutmayan ve kolay temizlenebilen duvar kağıtlarıdır. Bu tip işlevsel özelliği fazla olan duvar kağıtlarını dilediğiniz tarz ve modelde bulmanız mümkündür. Diğer duvar kağıtlarından farkı ise daha maliyetli olmasıdır. Ancak kullanım açısından hem daha kolay olmakla beraber diğer sıradan duvar kağıtlarına göre de daha uzun ömürlü lüks duvar kağıtlarıdır.

Yatak odası duvar kağıtları arasından bir zamanlar oldukça moda olan taş duvarlı duvar kağıtları son zamanlarda moda olma özelliğini kaybetmiştir. Son zamanlarda daha çok modası geçmeyecek olan ve oda mobilyaları ile uyumlu olan duvar kağıtları ilgi görmektedir. Duvar kağıtları arasından seçim yaparken çok çabuk sıkılmayacağınız ve kaliteli duvar kağıtları aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

2020 Yatak Odası Duvar Kağıt Çeşitleri

Maliyet yönünden kazanç elde etmek isterken alacağınız kalitesiz bir duvar kağıdı çok çabuk solarak kullanım ömrünü kısa vadede tamamlayabilir. Bu durumda duvar kağıdını tekrar değiştirmeniz gerekecektir. Bu da size ekstradan bir zaman ve maliyete neden olarak sizi daha fazla yoracaktır. Duvar kağıtları seçiminde bunu göz önünde tutarak fiyat ve kalite araştırması yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.