Yatak Odası Lambader Modelleri

Yatak odası dekorasyonlarında dekorasyonun tamamlayıcı parçaları aksesuarlardır. Modern ve şık bir görüntü sağlayan ayrıca yatak odasının daha hareketli ve canlı görünmesini sağlayan aksesuarlar arasında olmaz ise olmaz parçalardan biri de lambader modelleridir. Her tarza her kesime ve bütçeye hitap eden lambader modellerini gerek yapı marketlerden gerek ev eşyalarını satan mağazalardan ya da internetten kolayca demonte olarak temin edebilirsiniz.

2020 Lambader Modelleri

Ayrıca biraz uğraş ile kendi lambader modelinizi kendi zevk ve tarzınıza göre kendiniz de yapabilirsiniz. Ya da satın alacağınız bir lambader modelini üzerinde birkaç oynama ile özelleştirebilirsiniz.

2020 Yatak Odası için Lambader Çeşitleri

Her tarza ve stile uygun olarak üretilen binlerce model ve çeşitte lambader arasından seçim yapmak oldukça zordur. Bunun için alacağınız lambader modelini seçerken eleme yöntemini kullanmanız sizi istediğiniz doğru lambader modeline götürecektir.

2020 Yatak Odası için Lambader Önerileri

Yatak odası için alacağınız lambader hem aksesuar görevi görerek tarzınızın tamamlayıcısı olurken hem de size fazladan aydınlatma aracı olarak da yardımcı olur. Yatak odanızda kullanacağınız doğru aydınlatma sizin uyku kalitenizi arttırırken yatak odanızda geçirdiğiniz zamanın da daha güzel olmasını sağlar.

Lambader Modelleri

Son zamanlarda artan dekorasyon merakı ile birlikte lambader modelleri de oldukça hareketli ve tasarıma açık aksesuar ve aydınlatma araçları haline geldi. Özellikle modern dekorasyonda oldukça sık rastlanan lambader modelleri genellikle hem loş ışığı sağlaması açısından hem de bulunduğu ortama farklı bir hava katması için koyu renklerde yaygınlıkla kullanılmaktadır. Yine modern dekorasyonda koyu renk tonlarının hakim olduğu lambader modellerinin ayakları ise işlenmemiş ahşap olarak üretilmektedir. Country detaylarla dikkat çeken bu tip lambader modelleri genellikle metal ya da grinin koyu tonlarında üretilirken bakır renkler de görmek mümkündür.

2020 Yatak Odası için Lambader

Klasik tarzın hakim olduğu yatak odalarında ise lambader modellerinin genellikle taşlarla süslendiği dikkat çekmektedir. Ağır ve şık bir hava katan taşlarla süslenmiş bu tip lambaderlerin boy uzunluğuna dikkat edilmelidir. Ağır bir görüntüsü olduğu için bu lambader modellerinin yüksekliğinin uzun olması gerekmektedir.

Yatak odasında hakim olan tarz avangart bir tarz ise lambader modelleri olarak ferforje detaylı lambaderler kullanılmaktadır. Metal ve ağır tasarımlı bu lambader modelleri avangart tarzın bütünleyici parçasıdır.

Yatak odaları kişiye özgü ve özel olduğu için kendi tarzınızı rahatlıkla yansıtabilir ve yatak odanızda özgür olabilirsiniz. Örneğin tek bir tarz yansıtmak istemiyor iseniz birkaç farklı tarzdan yardım alarak yatak odanızı dekore edebilirsiniz. Ancak dikkat etmelisiniz ki, kullandığınız birden fazla tarzın tamamlayıcısı yine aksesuarlardır. Bunlardan en önemlisi ise kullandığınız lambaderin bu tarzlar arasında geçişi sağlıyor olması çok önemli bir detaydır. Örneğin yatak odanızda kullandığınız yatak örtünüze hakim olan canlı renk ya da yine aynı şekilde halı deseninizdeki canlı renkler ile abajur şeklinde bir lambader satın alabilirsiniz. Lambaderin abajur deseni ya da renginin, yatak odanızda kullandığınız canlı renkler ile uyum sağlaması yatak odanıza farklı bir hava katacaktır.

2020 Yatak Odası için Lambaderler

Lambader alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında yatak odanızın tarzı ve dekorasyonu oldukça önemlidir. Yatak odanızın ruhuna aykırı bir lambader yatak odanızda güzel bir görüntü sağlamayacağı gibi bakış açınızı da rahatsız eder. Bunun yanında bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise alacağınız lambaderin yatak odanızın genişliği ve yüksekliği ile uyumlu olmasıdır. Küçük ve basık bir yatak odasına sahip iseniz alacağınız yüksek boydaki bir lambaderin avizeden bir farkı kalmaz. Ayrıca istediğiniz aydınlığı da size sağlamaz. Yine aynı şekilde yatak odanız büyük ve geniş ise odada gece lambası gibi duracak küçük boydaki lambader modellerinden de kaçınmanız gerekmektedir.

[haber id=”23278″]