Yatak Odası Perde Modelleri 2020

Yatak odası perde modelleri 2020 başlıklı yazımızda perde seçerken dikkat etmeniz gereken kurallardan bahsedeceğiz. Yatak odası perde seçimi oldukça önemlidir. Amacına uygun olarak seçeceğiniz perde ile şık bir yatak odası dekorasyonu yapmış olacaksınız.

Yatak odası perdesi akşam yatarken ve sabah kalktığınızda ilk karşılaştığınız dekorasyon ögesidir. Bu nedenle renk ve desen seçimi oldukça önemlidir. Dışarıdan oda içinin görünmemesi için perde dokumasına dikkat edilmelidir.

Yatak Odası Perde Modelleri 2020 Koleksiyonunu Gördünüz Mü?

Yatak odasını kasvetli bir havaya bürüyecek koyu renkli ve uyumsuz perde modelleri yerine odaya ferah bir atmosfer sunacak perde modelleri tercih etmelisiniz.

Tül, fon, zebra ve stor perde seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz, ancak perde seçerken ortamın dokusunu bozmamaya özen göstermelisiniz.

Yatak odası hijyenik olması gereken alanların başında gelir. Bu nedenle toz ve leke tutmayan kolay temizlenen perde modellerini tercih etmelisiniz.

Yatak odası perde modelleri renk, desen, model ve kumaş bakımından değişkenlik göstermektedir.

Yatak odanızda bulunan dolap ve tekstil ürünlerini ön plana çıkacak perde modelleri seçerek dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz perde modeli duvar renginiz ile aynı olmalıdır.

Yatak odası mobilyalarınız sade renkli ise cıvıl cıvıl desenlerden oluşan perde modelleri doğru bir tercih olacaktır.

Yatak odası perde modelleri 2020 koleksiyonlarında başı çeken perdeler yere kadar uzanan kalın kumaşlardan oluşan ana renklere sahip perde modelleridir. Bu modellerle yatak odanıza çağdaş ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yatak Odası Perdesi Seçerken…

Günümüzde yatak odası perdesi olarak tül ve fon perde daha çok kullanılmaktadır. Evlerin birbirine çok yakın olması nedeniyle mahremiyet açısından tül ve kalın perde kullanımı arttı. Yatak odası tül perde modelleri arasından seçim yaparken renkli veya beyaz tüller seçerek fon veya renkli stor perdeler ile kombin edebilirsiniz.

Yatak odası tül perde modellerini özellikle işlemeli veya dantelli yatak örtüleri ile birlikte kullanarak peri masallarındaki gibi bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Böylesine zarif bir yatak odası için kullanacağınız tül perde çift kanatlı ve havalı tasarımlarda olmalıdır. Burada koyu renk tüllerle açık renk fon perde veya açık renk tüllerle koyu renk fon perde tasarımını uygulayabilirsiniz.

Yatak odası tül perdeleri ile pamuk ve keten fon perdeleri tercih edilmelidir. Burada kullanabileceğiniz renkler bebe mavisi, açık yeşil, şeker pembesi ve buna benzer pastel renk tonlarından olmalıdır.yatak odası tül perde modelleri

Yatak odasında kullanacağınız bir diğer perde modeli de telli perdelerdir. Bu perdelerle farklı formda stiller oluşturarak şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Küçük pencereli yatak odası perde modelleri olarak minimalist tarzın perdelerini öneriyoruz. Bu perdeler hem hafif, hem ince dokulu hem de ağır olmayan perdelerdir. Özellikle güneş almayan küçük yatak odalarında bu tür perde modellerini tercih edebilirsiniz.

Yeni sezon yatak odası perdeleri arasında pileli ve katlı perdeler de bulunmaktadır. Büyük pencereli yatak odaları için oldukça ideal olan pileli perdeler ile pencerelerinizi süsleyebilirsiniz.

[haber id=”14430″]

Yatak başlığı ile perde uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Yatak başlığı ve yatak örtüleri ile uyumlu perde modelleri dekorasyonunuzu daha dikkat çekici hale getirecektir. Özenli bir şekilde yapacağınız renk kontrastı ile dinlenme mekanı olan yatak odanızı daha da huzurlu hale getirebilirsiniz.

2020 Salon perde modellerini merak ediyorsanız 2018 Perde Modelleri İle Yeni Bir Başlangıç Yapın başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Yazımızda sezonun en trend perde modelleri hakkında detaylar verilmiştir.

Yatak Odası Perdesi Seçimleri

Gün ışığından etkili bir şekilde yararlanmak için kalın fon perdesinin yanında zarif bir tül kullanmanızı önermekteyiz. Böylece sabah kalkar kalkmaz kalın perdeyi şık bir şekilde toplayarak krem ve beyaz gibi açık renklerden oluşan tül perdeyi açabilirsiniz. Böylece yatak odanız hem daha ferah olacak hem de gün ışığı ile size sağlık sunacaktır.yatak odası perde modelleri 2019

Yatak odası perde modelleri içinde stor ve zebra perdeler de kullanım kolaylıklarından dolayı tercih edilmektedir. Odaya asil ve modern bir görünüm kazandıran stor ve zebra perdeleri özellikle küçük yatak odaları için düşünebilirsiniz.

Eğer gece çalışıyorsanız bu nedenle gündüz uyumak zorunda iseniz kalın dokumalı kumaşlardan oluşan koyu renk fon perdeleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde uyku kalitenizi artırarak etkili bir uyku çekmiş olacaksınız.

2020 yatak odası perde modelleri kalın dokumaya sahip açık renklerden oluşmaktadır. En çok tercih edilen yatak odası perde renkleri ise altın sarısı, gri, bej, beyaz, krem ve açık mavidir. Bu sezon pastel renkli perdeler ile canlı mobilyalarda oldukça popüler olmuştur.2019 yatak odası perde modelleri

Yatak odası perde modeli seçerken renklerin solmamasına dikkat etmeli uzun yıllar sıkılmadan kullanabileceğiniz perde modelleri arasında seçim yapmalısınız.

Perde kumaşının yıkama sonrasında aşırı derecede buruşmamasına dikkat etmelisiniz. Günüzümüzde bazı yatak odası perdeleri asla ütü istememektedir. Bu modelleri tercih etmeniz sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Aşağıda sizlere fikir vermesi açısından alışveriş öncesi inceleyebileceğiniz yatak odası perde modelleri 2020 resim galerisini istifadenize sunuyoruz. Birbirinden şık perde modellerini inceleyerek daha doğru perde seçimleri yapabilirsiniz.

Yatak Odası Tül Perde Modelleri

Yatak odalarının çok daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayan perdeler, tül ile birlikte uyumlu yapıya sahip olmak durumundadır. Özellikle stor perdelerdeki klasik görünümün yerine, çok daha gösterişli, dökümlü olan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yatak Odası Tül Perde Modelleri

Mor, kırmızı, beyaz perde ve alt kısımlarında ince dantellere yer verilen tül modellerine her zaman ilgi gösteriliyor. Bu tasarımlar ise şerit halinde veya özel semboller, çiçekler ve diğer perde tasarımlarıyla her zaman yenilenmektedir. Her sezonda birbirinden farklı tül perde, güneşlik olarak kullanılan modellerdeki gibi şık olanlar da dahil olmak üzere yatak odasında kullanılmaktadır.

[galeri]