Yataklı Köşe Takımı Modelleri

Yataklı köşe takımı modelleri küçük evlerin en çok ihtiyacı olan köşe takımı modelleri arasında bulunmaktadır. Yataklı köşe takımı modellerini ikiye ayırmak gerekmektedir. Takım içerisindeki pufu ile beraber çift kişilik yatak olabilen köşe takımı modelleri bunlardan bir tanesidir. İkincisi ise teknolojik gelişmeler ile beraber koltuk üretiminde de teknolojinin gücü kullanılmaktadır. Köşe koltuk için hareketli bir mekanizma geliştirilerek bu hareketli mekanizma sayesinde bazı köşe koltukları tek ya da çift kişilik yatak olabilmektedir. Fiyat olarak farklılık bulunan bu köşe takımlarından ihtiyacınıza yönelik olarak dilediğinizi seçmeniz mümkün.

En İyi Yataklı Köşe Takımları 2020

Küçük olan evlerin ideal ev mobilyası olan köşe koltuklardır. Köşe koltuğu alır iken işlevsel ve fonksiyonel özelliklerinin de gelişmiş olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bunun ile beraber eve gelen bir misafiri de ağırlamak küçük evlerde yaşayan insanlar için oldukça zordur. Evin bir misafir odası yok ise mecburen gelen misafir oturma odasında ağırlanacaktır. Bunun için ise yatak olabilme özelliği bulunan köşe takımı almak oldukça doğru bir karar olacaktır.

En İyi Yataklı Köşe Takımları

Küçük olan evlerde yataklı köşe takımı seçer iken dekorasyon zevkine de hitap eden bir köşe takımı almak gerekmektedir. Birbirinden farklı renk ve çeşitte olan köşe takımları içerisinde oturma odası dekorasyon tarzını tamamlayan bir köşe takımı seçmek gerekmektedir.

Köşe Koltuk Takımı Renkleri

Her sezon farklı renkleri bir arada görmeye alıştığımız köşe koltuk takımı renklerinde modası hiç geçmeyen sabit renklerin yanında renkli ya da desenli berjerli koltuk takımları oldukça moda haline gelmiştir.

2020 En İyi Yataklı Köşe Takımı

Bu senenin moda koltuk takımı renkleri arasında görmeye alışkın olduğumuz mavi ve tonları yine sıklıkla kullanılmıştır. Süet koltuk kumaşının mavi ve gri renklerle birleşmesi koltuk takımının zengin bir görüntüye sahip olmasına olanak sağlamıştır. Ayrıca gri tonlarının bir arada kullanıldığını görmek de mümkündür. Yine gösterişli salonlarda görmeye alışık olduğumuz mürdüm rengi de bu yıl oldukça moda renkler arasında bulunmaktadır. Gerek modern tarzda ahşap ile kullanımı gerek de klasik tarzda gold renkler ile kullanımı siyahın zarafeti ve gösterişi bu yıl da geçerliliğini korumaktadır.

En İyi Yataklı Köşe Takımı 2020

Büyük oturma odaları için üçlü renk kombinasyonları da bu yıl oldukça moda. Örneğin bej, haki ve hardal uyumu tamamlayıcı kırlentler sayesinde oturma odasına canlılık ve heyecan katmaktadır. Köşe takımlarında da görmeye alışık olduğumuz tek renk kombini eskimeye yüz tutarken desenli kumaşlar ya da farklı ve canlı renklerdeki berjer ile kombinlenmesi moda haline gelmektedir.

Romantik tarzın yansıması olan pembe ve tonlarını da bu yıl koltuk takımlarında görmek mümkündür. Bej, krem rengi ya da beyaz ile kombinlenebilen pembe renkler özellikle yeni evli çiftlerin sıklıkla tercih ettiği renk kombinleri arasında bulunmaktadır. İddialı renk arayanlar için ise kırmızı ve tonlarında üretilen koltuk takımlarına bej rengini de ekleyerek kombinleyebilirsiniz.

Oturma grubunuzda farklı renkleri bir araya getirmek isterseniz antrasit rengi sarı ya da mor ile de kombinleyebilirsiniz. Oldukça çarpıcı bir görüntüye sahip olan bu iki rengin bir arada kullanımı aksesuarlar ile tamamlandığında modern tarzı fazlası ile yakalamış olursunuz.

En İyi Yataklı Köşe Takımı

Köşe koltuk takımı seçer iken renge dikkat ettiğiniz kadar kullandığınız alanın büyüklüğü ya da küçüklüğüne de dikkat etmeniz gerekmektedir. Köşe koltuk takımını büyük ve geniş bir oturma odasında kullanmak istiyorsanız renk seçim yelpazeniz de aynı oranda genişleyecektir. Ancak dar ve küçük evlerde koyu renk temalarının yoğunlukla kullanımı oturma odasını daha dar ve küçük gösterir iken bunaltıcı bir hava da katmaktadır.