Yaz İçin En Güzel Bahçe Dekorasyonu İpuçları

Yaza girmeden sizde bahçelerinizi  şimdiden ayarlayın.Yaz için bahçe dekorasyonu renk seçimlerinde, Afrika ve Güney Amerika’nın sıcak toprak tonları açık havada sizinde ilham kaynağınız olsun… Nisan ayına girdik havalar bugünlerde daha sıcak gidiyor, bu yüzden bahçe işleri ve yaz dekorasyonuna başlamak için bahçeye çıkmanın zamanı geldi. Öncelikle çalıları düzgün biçimler haline getirerek ve yaprakları temizleyin. Ölü ağaçları keserek çimlendiricileri bahçeye serpiştirin. Ortalığı temizlemek için çapalama ve yabani otları atın ve bundan sonra haftada bir kez bunu deneyin.

En Güzel Bahçe Dekorasyonu

Çimlerinizin daha güzel görünmesi için iyi besleyin. Egzotik bitkiler seçin.. Havuzunuzu ve diğer su alanlarını iyice temizleyin ve yeni su bitkilerine yatırım yapmayı düşünün. Ayrıca asılı çiçekleri ve pencere kenarı çiçeklerinizi dikmeye başlamanın vakti gelmişken, hava koşullarına sıkı sıkıya bakmalı ve geç donmalara dikkat etmelisiniz.  Ayrıca yılın yaz bahçesinde  renk sıçraması için  lamba bitkisi için iyi bir zaman. İlkbahar ve yazda bahçenizde mutlu ve güzel bir açık alana çıkmanıza yardımcı olacak bu yaz için bahçe dekorasyonu fikirlerine bir göz atın.

Budama yapın

Çiçeklenmeden sonra bahar çiçekli ağaçları ve çalıları budayın, bu şekilde yaprakları ve çiçekleri  daha net bir şekilde görebilirsiniz. Uzun ömürlü budama yaparken bazı çiçekli bitkilerin tomurcuklarının inceltilmesinden fayda görecektir. Bununla birlikte, daha az çiçeklenme ile sonuçlanır, ancak bunlar daha büyük ve daha kaliteli olacaktır.

yaz için bahçe dekorasyonu
yaz için bahçe dekorasyonu

Asma Çiçek sepeti
Güzel çiçeklerin sepetini asın.Sepete asmak için dikin . Tek türler  veya yeşillik bakımından zengin sepetler yapabilirsiniz. Eğrelti ot çeşitlerinin bol karışımı bahçe dekorasyonunda özellikle daha çarpıcı görünüyor. Bahar ve yaz için idealdir. Görünümü keskinleştirebilmek için beyaz keman ve siklamen ekleyin.

İlgili:  Şık ve Dekoratif Bahçe Saksıları

Çayır Çiçekleri Ekin
Bahçenizin mükemmel bir tek kültürden ziyade, organik bir çimenliğe veya daha çok çayır gibi otlak alanına sahip olmaya çalışın.Bunun için düzenli ve önemli sulama, gübreleme ve yabani ot kontrolü de gerektirir.Kusursuz durumda tutmak için biçme de yapmalısınız. Organik olmayan çiminizi, daha serbest olmasına izin vererek hızlı ve basit bir şekilde iyi bir görünüme dönüştürebilirsiniz.Sıvı yosun spreyi, çimenlerin zengin yeşil olması için size yardımcı olacaktır.

Ayrıca Bakınız: Modern ikea bahçe mobilyaları 2017

Renkli Bahçe Mobilyaları

Renkler mobilyalar ile bahçeye doğru ilerliyor ve açık ahşap boyaların çitler için tek seçenek olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Parlak renkli bahçe mobilyaları , açık bir ‘oda’ hissi yaratmanın harika bir yoludur. Eski bahçe mobilyalarınızı sizde canlı renkler ile yaza hazırlayın. Bahçe mobilyaları tercihinde kararsız iseniz bahçenizin hangi noktasında kullanacağınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Dış alanlarda yani bahçelerde kullanılan mobilyalar güneşe, yağmura, çamura daha fazla maruz kaldığından dayanıklı olmaları oldukça önemlidir. Yine veranda içerisinde kullanılmayacak üstü açık bir alandaysa su tutmayacak nitelikte bahçe mobilyaları tercih edilmesi uzun vadede önemlidir. Seçiminiz ahşap olacaksa kabarma gibi sorunlar olmaması için kaliteli markaların ürettiği bahçe mobilyalarının tercih edilmesi gerekmektedir.

Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan bahçelerinizi akşam kullanımı için uygun hale getirmelisiniz. Bahçe aydınlatmaları için pek çok alternatif bulunmaktadır. Dilerseniz sokak lambası tarzında aydınlatma ürünleri tercih edebilirsiniz. Veya daha romantik bir bahçe dekorasyonu için ağaçlara sarkıt lambalar döşeyebilirsiniz.

[galeri]