Yemek Masası İçin Sandalye Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Dekorasyonda her bir parçayı seçerken belli görsel kuralları uyguluyorsak yemek masası için sandalye seçerken’de aynı kuralları dikkate almamız gerekiyor. Özellikle takım olarak satışa sunulan mobilyalarda parça değişikliğine gitmek yada yenilemek için belli başlı noktalara dikkat edilmelidir. Yazımızda bugün yemek masası için sandalye seçimi nasıl yapılır, sandalye seçiminde nelere dikkat edilmelidir yazımızda yer veriyoruz..

Evimizi dekore ederken seçtiğimiz her bir parçanın hem görsel hemde kullanım rahatlığını göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Özellikle evin temel mobilyaları olan yemek masaları ve sandalye gibi sık kullanılan ve evin görselini büyük ölçüde etkileyen parçalar söz konusu ise seçimlerimizde daha seçici olmamız gerekir. Yemek masanız için sandalye seçerken ilk olarak masa ile sandalyenin uyumunu göz önünde bulundurmalısınız.

sandalye nasıl seçilir

Masanın büyüklüğü, yüksekliği, modeli ve tarzı gibi bir çok etken seçimlerinize yol gösterecektir. Eğer beğendiğiniz sandalyenin masa ile olan uyumundan memnunsanız bu aşamadan sonra sandalyenin konforu ve tasarımı konusunda son kararı vermelisiniz.

Sandalyeler masanız ile uyumlu bir görsel yaratabilir ancak bu tasarımın sırt ve oturma derinliği rahat bir kullanım için oldukça önemlidir. Yemek masası sandalyeleri masanın yüksekliğine, büyüklüğüne, masanın rengine ve masanın tarzına uygun şekilde seçilmelidir.

yemek masasına uygun sandalye seçimi

Klasik çizgilere sahip bir yemek masası için modern sandalyeler seçemeyiz, tabi son yıllarda oldukça beğenilen ve ilgi gören eklektik stili iç mekan dekorasyonları ilginizi çekiyorsa daha rahat seçimler yapabilirsiniz buda ayrı bir konu. Seçeceğiniz sandalyelerin sadece yemek masası ile olan uyumu yetmiyor, mekan içindeki diğer mobilyalar ile renk, doku ve tarz olarak benzerlik göstermesi gerekir.

yuvarlak yemek masası takımı

Yemek Masası Sandalye Modelleri

Yemek masası için sandalye tercih ederken pek çok seçenek karşımıza çıkar. Bunlar rahatlığı, kullanılan malzeme, döşemelerin renk ve modeli diyebiliriz. Yemek masasını salonda kullanıyorsanız salon dekorasyonu ile uyumlu olması önemlidir. Modern çizgilere sahip bir salonda yine modern çizgilere sahip yemek masası ve sandalye modelleri tercih edilmelidir. Ayrıca yine salonda kullanmak istediğiniz renk ile yemek masası ve sandalyelerinde tercih edeceğiniz renkler de birbiriyle uyumlu olmalıdır. Dilerseniz tüm sandalyelerde aynı renkleri tercih edebilir veya farklı renklerde tercih yapabilirsiniz. Kullanışlı olması açısından sandalye döşemelerinin kolay temizlenebilir kumaşlardan yapılmış olması da dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel yemek masası sandalye modelleri yer almaktadır.

[galeri]