Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri

Yeni evliler için dekorasyon önerileri ile artık daha az hata yaparak dekoratif evler kurmak mümkündür. Bunun için tecrübe ve zevkin bir arada değerlendirilip doğru olan mobilya dekorasyon ürünleri ile evinizi döşemeniz yeterli olacaktır.

Yeni Evlenenler İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evlilik hazırlıkları psikolojik ve bedensel olarak yorucu olduğu gibi maddi olarak da zor bir süreci gerektirmektedir. Yeni evlenecek çiftler bu yoğunluk arasında oturacağı evleri dekore ederken birçok hata yapmaktadır. Bu sebeple yeni evliler için ev dekorasyonu önerileri dikkate alınmalıdır. Durumunuza uygun tercihlerde bulunulması maddi ve manevi olarak sizi rahat ettirecektir.

Eğer yeni evlenecekseniz ve sıfırdan eşyalar almaya başlayacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Evlilik alışverişi yapan çiftlerin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi beğendiği ürünlerin tümünü alma isteğidir. Bu kulağa hoş gelen bir durum olsa da ilerleyen günlerde ve aylarda “ya bu kadar çok eşya almamıza gerek var mıydı!!!” serzenişini beraberinde getirecektir. Bu nedenle bu hataya düşmeden öncelikle ihtiyacınız olan ve beğendiğiniz ürünleri almaya odaklanmalısınız. Teknik kısımlarına yazının devamında değineceğiz ancak kısaca özetlemek gerekirse mobilya seçiminde en önemli husus evin büyüklüğüdür. Küçük bir eve sahipseniz beğendiğiniz büyük mobilyalar sizin için büyük sorunlar haline gelebilir. Bu nedenle evin fiziksel durumuna dikkat ederek mobilya seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yeni evliler için ev dekorasyonu hatalarının en büyüğü eşyaların oturulacak evden bağımsız olarak alınmasıdır. Evinizin metrekaresi, odaların geometrik şekilleri ve ebatları, güneş ışığından yararlanma oranı gibi teknik bazı dekorasyon bilgileri elde edilmeden alınacak eşyalar, genellikle boğucu bir atmosfere sahip odaların ve evin oluşmasına neden olmaktadır. Temel kural olarak, evinizde kullanımı çok nadir olan eşyaları asla tutmamanız gerekir. Bu sebeple sadelik ve kullanışlılık dekorasyondaki zarafeti de doğrudan etkileyecek unsurlardandır. Yeni evliler için ev dekorasyonu düşüncesi de mutlaka bu bilgiler ışığında olmalıdır. Önce oturulacak ev belirlenmeli sonra eşyaların alımına geçilmelidir.

Yeni evliler için dekorasyon önerileri içinde yer alan diğer önemli bir bilgi de eşyaların bütüncül olarak değerlendirilmesini içermektedir. Geleneksel olarak eşyaların bir kısmını kız tarafı bir kısmını ise erkek tarafı alır ancak bu yöntem dekorasyon için doğru sonuçlar vermez. Özellikle evin toplam dekoratif anlayışı birbiriyle zıt renkler ve desenler ile oluşturulabilir. Bu yöntemle salon, klasik çizgilere sahip mobilyalar ve dekorasyon ürünleri ile döşenirken oturma odası, modern çizgilere ve renklere sahip mobilyalarla döşenmiş olabiliyor. Ya da evin diğer bölümlerinde çok farklı tarzların olduğunu gözlemleyebiliyoruz. En doğru yöntem eşya seçme işini, evin tamamı için, oturacak kişilerin zevkine bırakmak olmalıdır.

Yeni Evliler İçin Akılcı Öneriler

Yeni evliler için dekorasyon önerileri arasında önemli bir yere sahip fikirlerden biri de mağazalardaki teşhir ürünlerinin sizi yanıltmasıdır. Mağazada gözünüze çok hoş gelen mobilya ve dekorasyon ürünleri evinize geldiğinde aynı etkiyi oluşturmayabilir. Bunun sebebi mağazanın alanı, ışıklandırması ve sunumu ile ilgilidir. Odanız darsa burada kullanacağınız mobilya dekorasyon ürünleri bu dar alanı en verimli şekilde kullanmayı gerektirir. Sadece mağazadaki fonksiyonel ve dekoratif niteliklere bakarak eşya almanızı tavsiye etmiyoruz.

Yeni evliler için dekorasyon önerileri arasında ilk sırayı alması gereken önerilerden biri de evinizin dekorasyon tarzını belirlemek olmalıdır. Modern, minimalist, klasik, avangard gibi dekorasyon stillerini belirlemek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Tarzınızı beraber belirledikten sonra bu tarza uygun mobilyalara bakarak vakit de kazanmış olursunuz. Dilerseniz birbirine yakın tarzları da harmanlamanız mümkündür. Bu tarzları oluştururken kendi karakterlerinize uygun tarzlar olmasına dikkat etmenizi öneririz. Unutmayın ev dekorasyonu aynı zamanda mutlu ve rahat aile ortamları sunmalıdır.

Bütçeye uygun hareket etmek de yeni evliler için dekorasyon önerileri arasında yer almaktadır. Evlenecek olan çoğu çift, evlilik masraflarında tahminlerin üzerinde bir harcama yapmaktadır. Bunun temel sebebi listelerinin olmamasıdır. Liste yapmışsanız bile bu listeyi sık sık güncellemeniz gerektiğini unutmayın. Liste oluşturmak için yeni evlenmiş çiftlerden mutlaka yardım almalısınız. Onlar tecrübeli olduğu için size neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu söyleyecekler ve doğru liste yapımı konusunda yardımcı olacaklardır.

Alacağınız mobilyaların uzun süre kullanılacağını düşünerek kaliteden taviz vermeden seçim yapmanız da yeni evliler için dekorasyon önerileri arasındadır. Birçok kişi sadece rengi ve deseni için mobilya tercihinde bulunmaktadır. Mobilyanın kalitesi aynı zamanda dekoratif niteliğinin kullanım süresini de belirlemektedir.