Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir

Yeşil koltuk takımı kombininde kırlentler ya da koltuk şalları koltuk aksesuarı olarak kombinleme konusunda yardımcı olacaktır. Bunun öncesinde ise dekorasyon tarzı ve koltuk takımının modeli önemlidir. Genellikle modern tarzda ya da klasik çizgide üretilen koltuk takımları için farklı dekorasyon önerileri bulunmaktadır. Örneğin modern tarzdaki yeşil renkteki koltuk modelleri için farklı desenlerde ve renklerde kırlent modelleri tercih edilebilir.

2020 Yeşil Koltuk Dekor

Ancak klasik tarzda bu mümkün değildir. Klasik tarzın kendine özgü ve sınırları olan çizgisi koltuk kombininde de kendini göstererek özgürlüğe izin vermemektedir. Klasik tarzdaki yeşil renkli koltuk takımı kombininde açık renklerdeki özellikle bej ya da krem rengi gibi sade ve soft renklerdeki kırlent modelleri tercih edilebilir. Bunun ile beraber koltuk şalı için ise ağır ve zengin kumaşı olan desenli ya da tek renk koltuk şalları ile koltuk takımı dekorasyonunu klasik tarzda yapmak mümkündür.

2020 Yeşil Koltuk Dekorasyon Kombini

Eğer yeşil renkteki koltuk takımı modeli klasik tarzda ve taşlı detayları var ise dekorasyonda kullanılacak orta sehpa, yan sehpa ve zigon sehpaların da cam ya da kenarları taşlı cam sehpa modelleri olabileceği gibi aynalı ve gösterişli modeller de tercih edilebilir.

Dekorasyon yapılırken genellikle alanda bulunan mobilyalara uygun ve mobilyalar ile uyumlu olacak şekilde dekorasyon tamamlanmaktadır. Bu nedenle seçilecek koltuk takımının istenilen tarz ile uyumlu bir model olması gerekmektedir. Ayrıca da yeşil gibi her renk ile de uyum göstermesi dekorasyonu tamamlarken size yardımcı olacaktır.

Dekorasyonda Koltuk Takımının Önemi

Modern tarzda ise yeşil renkteki koltuk takımı için yine yeşilin farklı tonları ile bir dekorasyon yapılabileceği gibi yeşilin canlı rengi koltuk takımında uygulanmış ise yine yeşil gibi canlı renkler de koltuk takımı dekorasyonunda kullanılabilir. Örneğin desenli ya da sarı veya turuncu renkte bir berjer ile puf tercih edilerek yeşil renkteki koltuk dekorasyonu yapılabilir.

2020 Yeşil Koltuk Dekorasyon

Yeşilin ahşap renkler ile uyumu ön plana çıkartılarak orta sehpa, yan sehpa ya da zigon sehpalarda ahşap modeller uygulanabilir. Bunun ile beraber ahşap modeldeki yan sehpalar için ahşap renk ile uyumlu modern tarzdaki dekoratif abajurlar ile dekorasyon zenginleştirilebilir.

Ev dekorasyonun en belirgin özelliği olan koltuk takımları ile ilgili tarzı belirledikten sonra ise, koltuk rengine karar verilmelidir. Ancak unutulmaması gereken nokta her tarzdaki koltuk modeline her renk uyum sağlamamaktadır. Örneğin klasik tarzdaki koltuk takımlarına kahverengi, gold detaylar gibi renkler uyum sağlamak ile beraber modern tarzda genellikle antrasit, lacivert, füme gibi farklı renkler ile tamamlayıcı özelliğe sahip koltuk renkleri kullanılmaktadır.

2020 Yeşil Koltuk Modeli

Eğer odanız romantik tarzda dekore edildi ise daha soft ve açık tonları koltuk renklerinde tercih edebilirsiniz. Kullanım yönünden bakılacak olursa da eğer hem salonunun hem de oturma odanız bulunmakta ise salon için açık renkler örneğin beyaz ya da krem gibi renkler kullanabilirsiniz. Sadece misafirleriniz olduğunda salonu kullanıma açacağınız için temizlik yönünden zorlanmamış olursunuz. Oturma odasında bulunan koltuk renklerini de sürekli kullanımda olacağı için kiri ve tozu gizleme özelliğine sahip olduğu için koyu renklerden yana tercih edebilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuk Modelleri

Koltuk takımı seçerken bu tip konulara dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bu sayede hem uzun ömürlü bir koltuk takımına sahip olup hem de kolay sıkılmayacağınız bir koltuk takımınızın olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca koltuk takımını hemen hemen her moda ve tarza uyumlu şekilde almanız da sonradan değiştirebileceğiniz salon ya da oturma odası tarzında koltuk takımlarını değiştirmenize gerek olmayacaktır. Ve bu şekilde paranız da cebinizde kalabilecektir.