Yeşil Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider

Yeşilin her renk ile uyumlu olması ve her tarzda da kullanılabilir bir renk olması dekorasyonlarda yeşile sıklıkla yer verilmesine neden olmaktadır. Koltuk takımı üretiminde de yeşil renk sıklıkla kullanılan bir renktir. Yeşil koltuk için ise birbirinden farklı renklerde ve desenli kırlent modelleri ile yeşil renkteki koltuk takımını dekore edebilir farklı renklerdeki koltuk şalları ile de yeşil renkteki koltuk takımına canlı bir görüntü verebilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuklara Duvar Boya Öneri

Yeşil koltuk takımı modellerinde halı, perde ve aksesuarın önemli olması kadar duvar dekorasyonu da oldukça önemlidir. Yeşil renkteki koltuk takımları için duvar dekorasyonunda krem rengi, bej ya da toprak rengin tonlarını kullanarak yeşil renkteki koltuk takımını ön plana çıkartabilirsiniz. Bunun yanında modern tarzında eğlenceli ve neşeli çizgisini takip ederek desenli duvar kağıtlarını duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz gibi farklı iç cephe boyalarını da bir araya getirebilirsiniz.

Örneğin yeşil koltuk takımını konumlandırdığınız duvar için sarı, turuncu, hardal rengi gibi iç cephe boyaları tercih edebilir kalan duvar cepheleri için ise daha sade tonları tercih edebilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuklara Duvar Boya Önerisi

Klasik tarzda ağır ve zengin, gösterişli mobilyalar tercih edildiği için duvar dekorasyonu daha sade dekorasyonlarda tercih edilmektedir. Örneğin parlak kumaşta yeşilin ağır tonlarında üretilen büyük ve gösterişli koltuk takımlarını ön plana çıkarmak için duvar dekorasyonunda kullanılacak duvar boyası da yeşil ile uyumlu bej gibi soft renklerde tercih edilerek aksesuar ile zengin bir görünüm kazandırılmaktadır. Örneğin yeşil renkteki gösterişli koltuk takımı için bej ya da krem veya açık toprak tonlarındaki duvar boyaları tercih edilerek mobilyalar gibi gösterişli ve büyük tablolar ile duvar dekorasyonu tamamlanmaktadır.

Modern tarzdaki yeşil koltuk dekorasyonlarında ise aynı yeşil gibi canlı renkler dekoratif duvarlarda tercih edilerek genel itibari ile duvarlar iki renk olarak boyanmaktadır.

Yeşil Koltuk Takımı ile Uyumlu Duvar Dekorasyonları

Duvar dekorasyonu yaparken sadece duvar kağıdı ya da iç cephe duvar boyası duvar dekorasyonunda yeterli değildir. Duvar dekorasyonu özellikle aksesuarlar ile de zenginleştirilerek alan içerisinde uygulanan tarza ve mobilyalara ile bütünlük sağlaması beklenmektedir. Örneğin özellikle rustik, retro ve modern tarzın vazgeçilmezi olarak bulunan ahşap renkteki aksesuar ve eşyaların yeşil renk ile uyumu son derece güzeldir.

2020 Yeşil Koltuklara Duvar Boya

Bu uyumdan faydalanarak bu tarzda dekore edilmek istenen salon ya da oturma odalarında yeşil renkteki koltuklar ahşap modeller ile bir araya getirilmelidir. Örneğin ahşap lambader modelleri ile duvar dekorasyonunda kullanılmak üzere ahşap duvar aksesuarları güzel bir uyum yakalayabilmektedir.

2020 Yeşil Koltuklara Duvar Boyası Öneri

Klasik tarzda ise yeşil koltuk takımlarının yine klasik tarzda üretilmiş olan modelleri tercih edilmelidir. Klasik tarzın zengin ve gösterişli bir çizgisi olduğu için mobilyalarda özellikle de koltuk takımlarında rengin yanında farklı detaylar da hakim olmaktadır. Örneğin yeşil renkteki koltuk takımlarının klasik tarzdaki modellerinde gold detaylar ya da taşlı detaylar bulunmaktadır. Duvar dekorasyonunu da bu çizgide yapmak koltuk ve duvar dekorasyonunun aynı tarzda bir bütün oluşturmasını sağlayacaktır.

2020 Yeşil Koltuklara Duvar Boyası Önerisi

Özellikle duvar dekorasyonu için alınan aksesuarların yeşil renkteki koltuk takımında bulunan detaylar ile uyumlu olması duvar dekorasyonunun ve koltuk takımının bir bütünü oluşturması için son derece önemlidir. Eğer koltuk takımında taş detayları var ise duvar dekorasyonunda taşlı aynalar ya da taşlı çerçeveler kullanmak dekorasyonu daha doğru bir çizgiye taşıyacaktır. Ya da koltuk takımındaki altın detaylar ile altın detaylı ve işçiliği bulunan büyük gösterişli tablolar ya da aynalar da dekorasyonu tamamlama konusunda yardımcı olacaktır.