Yeşil Koltuklara Uygun Perde

Ev dekorasyonunda her ayrıntı genel bir bütünü oluşturur. Bu nedenle her ayrıntıya gereken önem verilmelidir. Perde, halı gibi tekstil ve aksesuarlar ile mobilya uyumu, evinizin genel tarzını oluşturur. Klasik ya da modern bir tarza sahip evinizin, hoş çizgisini bir nevi renk uyumu da belirler. Örneğin, yeşil koltuklara uygun perde kombini yaparak stil sahibi bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuk ile Perde Uyumları

Yeşil tonlardaki koltuklarınız için, birden fazla renk seçeneğindeki perdeleri değerlendirebilirsiniz. Koltuğun renginin koyu ve açıklığına göre, yeşil tonlarında bir perde ile dahi hoş bir kombin olabilir. Yeşil, sarı, kahve, krem, füme, gri gibi farklı renk seçenekleri ile genel renk ahengi sağlanabilir. Bu noktada kararsız kalırsanız, halınızın rengini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye edebiliriz. Perdeniz ve koltuklarınızın renk uyumu kadar, halının rengi de dikkate alınması gerekir.

Yeşil Koltukla Yeşil Perde Uyumu

Yeşilin farklı ton nüansları vardır. Örneğin, koyu mat yeşil tonlarında bir koltuk takımına sahipseniz, ortamın havasını yoğun şekilde boğmamak adına, daha açık tonlarda bir mat yeşili fon perde seçimi yapabilirsiniz. Beyaz ya da krem tonlarında bir tül ile de daha hoş bir geçiş sağlayabilirsiniz. Yeşil koltuklara uygun perde birkaç farklı açıdan ele alınabilir. Açık yeşil tonlarındaki koltuklarınızla ise daha koyu tonlarda yeşil bir fon perde tercihi yapılabilir. Ya da aynı tonlarda fon perde kullanabilirsiniz. Önemli olan bu gibi noktalarda, genel uyumu göz önünde bulundurmaktır. Salonunuzda öne çıkan renkleri dikkate alabilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuk ile Perde Uyumu

Halınızın deseni karışık ve çok renkli ise perde ya da koltukta karışık renkleri tercih etmeniz hoş olmaz. Genel olarak dengeyi sağlamak adına, halınızın içinden seçeceğiniz bir rengi perdenizde sade bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani halınız karışık desenli ise, perde ve mobilyanızda daha sade renklere yönelebilirsiniz. Ya da perdeniz ihtişamlı, koltuk takımınız yoğun renklere sahipse, yeşil koltuklara uygun perde seçiminde daha şeffaf ve hoş desenleri tercih edebilirsiniz.

Sarı Perde ile Yeşil Koltuk Kombini

Sarı ve yeşilin uyumu, zıt tonların hoş ahengini sergiler. Özellikle mat tonlarındaki yeşil ve sarı kıyafet kombinlerinde olduğu gibi ev dekorasyonunda da hoş bir çizgiye sahiptir. Özellikle modern bir eve sahipseniz, yeşil ve sarı tonlarını bir arada dilediğiniz gibi kullanmanızı önerebiliriz.

2020 Yeşil Koltuk ile Perde Uyumu

Yeşil koltuklarınızla, sarı tonlarında hoş bir fon perde seçimi yapabilirsiniz. Ton geçişleri mat tonlarında ahenkli bir uyumu şık bir şekilde sunar. Bu nedenle yeşil koltuklara uygun perde seçiminde, mat tonlara ve sarı rengini de değerlendirmenizi önerebiliriz. Sarıyı sadece perdeniz de değil, salonun farklı alanlarında aksesuarlarda da kullanabilir ve böylece genel bütünü tamamlayabilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuklara Uygun Perde Renkleri

Yeşil Koltuk ile Krem Perde Kombini

Yeşil tonları ile birden farklı renk uyumlu kombinler sunar. Koyu tonlar ile kombin yapabileceğiniz gibi, krem gibi açık tonlar ile de hoş renk geçişleri sağlayabilirsiniz. Tabii ki krem perde seçimizi farklı bir renk ile renklendirebilir ve farklı boyutlarda kazandırabilirsiniz. Yeşil koltuklara uygun perde seçiminizde; krem de uygun bir seçim olabilir. Krem gibi sütlü kahve tonlarını da tercih edebilirsiniz.

2020 Yeşil Koltuklara Uygun Perde Renkleri

Tabii bu gibi noktalarda, halınızın renklerini de göz önüne almanızı önerebiliriz. Modern bir ev dekorasyonu istiyorsanız, renklerin geçişlerinden fazlasıyla faydalanabilirsiniz. Ama tabii ki renk geçişlerini doğru yapmak önemli. Aksi halde ortaya karışık ve boğucu bir ortam çıkabilir. Bu nedenle ev dekorasyonunda, mobilya ve tekstil ürünlerinin her birinin rengine dikkat etmeniz gerekir. Mobilya, halı ve perde uyumunu genel bir bütün olarak düşünebilirsiniz.

[haber id=”22887″]