Yeşil Krem Salon Dekorasyonu

Yeşil rengin sıklıkla tercih edildiği salon dekorasyonları genellikle klasik tarzın ağır ve gösterişli çizgisinde dekore edilmektedir. Bunun ile beraber yeşilin de ağır ve koyu tonlarının hakim olduğu salon dekorasyonlarında yeşilin farklı tonlarını da görmek mümkündür. Yeşil rengin hemen hemen her renk ile uyumlu olması yeşil rengin uygulanacağı salon dekorasyonlarında da renk kombinasyonunda özgürlük sağlamaktadır. Yine salon dekorasyonlarının klasik çizgisi itibari ile yeşilin daha çok açık ve soft renkler ile kombin edildiği görülmektedir.

2020 Yeşil Krem Salon Dekorasyon Örneği

Yeşil Krem Koltuk Takımı Dekorasyonu

Son zamanlarda dekorasyon ilgisinin artması ile beraber üretici firmalar da harekete geçerek ürünlerine yenilerini eklemeye başlamıştır. Ayrıca farklı tarz ve modellere de hitap ederek dekorasyonun daha geniş kitlelere hitap etmesini amaçlamaktadır. Bunun ile beraber mobilyalarda da dekorasyon tarzının yansıtıldığını ve farklı modellerin de piyasaya çıktığını görmek mümkün. Eski dönemlerde tek renk ve fazla tarz alternatifi olmayarak üretilen koltuk takımlarında günümüzde yüzlerce farklı model ve tarz görmek mümkün.

2020 Yeşil Krem Salon Dekorasyon

Özellikle çift renk kullanılarak üretilen koltuk ve oturma grupları son zamanlarda oldukça moda haline gelerek hemen hemen herkesin evindeki yerini almaya başlamıştır. Yeşilin her renk ile uyumlu olmasının yanında krem rengi ile de birbirlerini nötrleyerek muhteşem bir uyum yakalamaları koltuk üreticilerini de harekete geçirerek yeşil ve krem rengi koltuk kombinleri üretilmeye başlanmıştır.

2020 Yeşil Krem Salon Dekorasyon Örnekleri

Bu koltuk gruplarında kullanılan krem ve yeşil renkli kombinler için dekorasyonun sade tutulması koltuk takımının ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca yine kırlent modellerini de yeşil ve krem rengi olarak tercih etmek koltuk dekorasyonundaki kargaşayı ve kalabalık görüntüyü engelleyecektir.

Bunun yanında krem ve yeşil renge uyumlu dekorasyondaki tarzın dışına çıkmayacak bir renkteki kırlent de koltuk dekorasyonuna eklenebilir. Ayrıca krem ve yeşil rengin ahşap renklerle de mükemmel bir uyumu bulunmaktadır. Bunun için orta sehpa ya da yan sehpaları ahşap renklerinde tercih etmek dekorasyonda koltuk takımını destekleyerek tamamlayacaktır. Duvar dekorasyonunu, halı ve perde seçimini de koltuk takımına uyumlu ve sade renklerden yana yapmak koltuk takımını ön plana çıkaracaktır.

2020 Yeşil Krem Salon Dekorasyonu

Yeşil ve Krem Renklerine Uyumlu Renkler

Krem ve yeşil rengin hakim olduğu salon dekorasyonlarında tek renk koltuk takımları tercih edilebileceği gibi geri kalan dekorasyonlar da bu iki renkten birinin yoğunluğuna göre yapılabilir. Örneğin krem rengi bir koltuk takımı için turuncu ve sarı kırlent takımları alarak perde ve halı seçimini de yeşil renklerde yapmanız salon dekorasyonuna canlılık ve enerji getirecektir.

Yeşilin koyu tonları ile krem rengin kombinlendiği salon dekorasyonlarında hardal ya da kiremit renklerini de uygulamak mümkündür. Ayrıca yine ahşap renkli aksesuarlar da bu renkler ile hem uyum sağlayacak em de dekorasyonu tamamlayacaktır. Ahşap üç ayaklı lambader modelleri, ahşap sehpa ve ahşap çerçeveler de yeşil ve krem renkleri ile uyum sağlayacaktır.

Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dekorasyonu yaparken öncelikle salonun mimarisi incelenmeli ve salonda uygulanacak tarza karar verilmelidir. Bunun ile beraber salon dekorasyonunda kullanılacak renk kombinasyonuna da karar verilmesi gerekmektedir. Renklerin insan psikolojisine hem fiziksel hem de psikolojik etkileri bulunmak ile beraber algıda da seçicilik yaratmaktadır.

2020 Yeşil Krem Salon Dekoru

Örneğin beyaz gibi açık renkler ışığı yansıttığı gibi alandaki kargaşa ve kalabalığı da nötrleyerek dekorasyonun yapıldığı alanı daha geniş ve ferah göstermektedir. Bunun için salon dekorasyonu yapmadan önce salonun büyüklüğü ya da küçüklüğünü ölçerek öğrenmeli ve buna uygun kullanılacak renklere karar verilmelidir.