Yeşil Renk Dekorasyon

Dekorasyon ilgisi günden güne artarak devam etmektedir. Bunun ile beraber toplum içerisinde kendini ifade etme biçimi olarak da düşünülen dekorasyon ile ilgili çok fazla çeşit ve tarz da kendini göstermeye başlamıştır. Hemen hemen her alanda dekorasyonun önemi anlaşarak dekoratif tarzdaki ürünler ve modeller de kendilerini yenilemektedir. Klasik tarzdan modern tarza, İskandinav tarzdan rustik tarza, retro tarzdan romantik tarza varıncaya dek dekorasyonda insanların kendilerini ifade etmeleri ve tarzlarını yansıtmak için çok fazla yaklaşım dekorasyon içerisinde ayrı ayrı gruplandırılabilir. Hemen hemen herkesin tercihi ve modasını yitirmeyen modern tarza eğilim fazla olsa da yaşam alanı içerisinde farklı tarz arayanlar ya da tarzları birleştirerek farklı bir yaklaşım ortaya koyanlar da bir hayli fazladır.

Dekorasyon algısının bu denli ilgi görmesi mobilya ve aksesuar üreticilerini de harekete geçirerek her gün farklı tarz ve modelde yeni ürün çıkmasını sağlamaktadır. Mutfaktan banyoya, tuvaletten koridora, salondan oturma odasına, yatak odasından çalışma odasına, bebek odasından çocuk odasına evin her alanında hem mobilya hem duvar dekorasyonu oldukça önemli iken iş yerlerinin dekorasyonları da bir o kadar önemlidir.

2020 Yeşil Dekorasyon

Dekorasyon yaparken seçtiğiniz alanı dekore etmeden önce mutlaka karar vermeniz ve incelemeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle dekore edeceğiniz alan eviniz ise ev mimarisini incelemeniz gerekmektedir. Evin mimarisine yani evin ihtiyacı olan dekorasyona ve tarza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun ile beraber evin büyüklüğü ya da küçüklüğünün anlaşılması gerekmektedir. Dekorasyonda kullanacağınız renk kombinasyonuna karar vermeden önce mutlaka evin büyüklüğünün ya da küçüklüğünün anlaşılması gerekmektedir. Renklerin insan psikolojisine farklı etkileri bulunmaktadır. Kullanacağınız renk kombinasyonunda bulunan renkler evin daha küçük ve dar ya da daha geniş ve ferah görünmesine neden olmaktadır. Bunun ile beraber evin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne dikkat etmeniz alacağınız mobilyalarda da daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlayacaktır.

Her sezon değişen moda renkler ile beraber modasını bir ömür koruyan renkler de bulunmaktadır. Renk kombinasyonu yaparken de bu tutum içerisinde olarak ve dekorasyonda belirlediğiniz tarza en uygun renkleri dekorasyonunuza eklemelisiniz.

Dekorasyonun yapılacağı alana renk kombinasyonu yaparken canlı renkler ile beraber sade tonlar da tercih edilmelidir. Bunun yanında dekorasyona en çok yakışan renklerden bir tanesi de yeşil renk ve tonlarıdır. Hemen hemen her tarzda ve dekorasyonda görmeye alışkın olduğumuz yeşil renk dekorasyona ayrı bir hava katmak ile beraber canlı tonları ile de dekorasyona ve tarza hareket getirmektedir. Hem mobilya hem de aksesuarlarda oldukça sık kullanılan yeşil renk bitki olarak dekoratif bir saksıda da ortama hareket katmaya yetecektir.

Yeşil rengin bir çok tonu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hem döşeme kumaşı kalitesi hem de renginin verdiği ağırlık ile klasik tarzda da görmeye alışkın olduğumuz haki renktir. Haki rengi klasik dekorasyonda mobilyalarda ve halı desenlerinde oldukça sık kullanıldığını görmek mümkün. Modern tarzda ise yeşil renk oldukça uyumlu ve dekoratif anlamda da her üründe bulunması kolay bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle modern ve rustik tarzda ahşap ile uyumlu bir renk olan yeşil rengi hem mobilyalarda hem aksesuarlarda hem de halı ve perdelerde kullanıldığını görmek mümkündür. İskandinav tarzın sade renkleri ile de uyumlu olan yeşil rengin aksesuarlarda oldukça sık kullanıldığı ve dekorasyona ayrı bir hava kattığını görmek mümkündür.

Yeşil Koltuklu Salon Dekorasyonları

Salon dekorasyonu genellikle klasik tarzda olmak ile beraber farklı tarzların da salonlarda yansıtıldığını ve uygulandığını görmek mümkün. Salon dekorasyonu yaparken öncelikle belirlenen tarz ile beraber salon dekorasyonunda kullanılacak renk kombinasyonunu da yapmak gerekmektedir. Ağırlıklı olarak kullanılacak tema renk ile beraber bu renge uyumlu olacak farklı renkleri de salon dekorasyonunda kullanmak mümkündür. Yeşil renkli salon dekorasyonları da sıklıkla salonlarda kullanılan bir renk renktir.

2020 Yeşil Dekorasyonlar

Salon dekorasyonunda yeşil rengi uygular iken yeşilin farklı tonlarından da yararlanılabilir. Bunun ile beraber salonlar genellikle klasik çizginin zengin ve ağır olan mobilyaları ile dekore edilmektedir. Bunun için de salonda yeşil rengi uygular iken yeşilin ağır ve gösterişli tonlarından biri tercih edilebilir.

Yeşil Krem Salon Dekorasyonu

Yeşilin ağır tonları ile beraber salonu kasvetli ve karanlık göstermemek adına krem ya da bej rengi gibi renk tonları kullanılmaktadır. Ya da yeşilin ağır tonları yerine canlı ve heyecan verici tonlarını da nötrlemek için yine krem rengini yeşil ile beraber kombinasyonunu sağlayarak salon dekorasyonunda uygulamak mümkündür. Son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan çift renk kullanılan salon takımlarında da krem rengi ve yeşilin olduğu oturma grupları bulunmaktadır. Bu oturma grubunu salon dekorasyonuna uygularken kiremit rengi ya da turuncu kırlentler ile de yeşil ve krem rengin uyumunu destekleyebilirsiniz. Ya da yeşil rengin kullanıldığı salon oturma grubu için bej rengi bir halı modeli de yeşil ve krem rengin muhteşem uyumunu salon dekorasyonunda yansıtacaktır.

Sarı Yeşil Koltuk Dekorasyonu

Yeşil temalı bir dekorasyon yaparken kullanılacak renk kombinasyonunu da oldukça özgür yapabilirsiniz. Yeşilin her renk ile mükemmel bir uyum yakalaması yeşilin yanında kullanılabilecek renk yelpazesini de oldukça genişletmektedir.

2020 Yeşil Ev Dekor Örnekleri

Yeşil rengin enerji veren canlı tonları ile yine enerji veren bir renk olan sarı rengi kombinleyebilirsiniz. Ancak bunun yanında bej ya da krem rengi gibi açık ve soft renklerden de yardım almak doğru bir dekorasyon için uygun olacaktır. Örneğin krem rengi koltuk takımında yeşil ve sarı kırlentler kullanarak güzel bir koltuk dekorasyonu yapmak mümkündür. Ya da son zamanlarda oldukça sık üretilen çift renkli oturma gruplarında da sarı ve yeşilin kullanıldığı koltuk takımlarını görmek mümkündür.

Yeşil Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider

Koltuk takımlarında son zamanlarda oldukça moda olan çift renk kullanımı ile beraber yeşil rengin hakim olduğu berjer renklerinin ise yeşil renk ile uyumlu başka bir renk olarak kullanıldığı koltuk takımlarında duvar dekorasyonunu berjerlerin renginde yapmanız mümkündür. Bu sayede koltuk takımı ve duvar dekorasyonu bir bütünü oluşturacaktır. Ya da yeşilin tek başına kullanıldığı koltuk takımlarında duvar boyasında koltuk takımının yeşil rengi ile uyumlu yeşilin başka bir tonunu tercih edebilirsiniz. Eğer oturma alanınız küçük ise bunun yerine yeşil ile uyumlu bej ya da krem rengi veya toprak tonlarını da duvar boyası olarak tercih edebilirsiniz.

2020 Yeşil Ev Dekor

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir

Yeşil koltuk dekorasyonu yapar iken seçenekleriniz oldukça geniştir. Yeşilin her renk ile uyumlu bir renk olması kullanacağınız dekoratif ürünlerde de size büyük bir özgürlük sağlar. Yeşil renk ahşap rengin tonları ile oldukça uyumludur. Bunun için yeşil koltuk takımlarınıza ahşap renklerde bir orta sehpa ya da yan sehpalar alabilirsiniz.

2020 Yeşil Ev Dekorasyon

Yeşil renkteki koltuk takımınızın tarzına göre farklı renklerde kırlentler ya da desenli kırlentler ile koltuk dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Modern dekorasyonda oldukça sık kullanılan koltuk şalları da yeşil renkteki koltuk takımı dekorasyonunuz için size güzel bir dekoratif ürün olma özelliği sağlayacaktır.