Zarif Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Eviniz için köklü değişimler yapmak istiyorsanız ve görsel açıdan daha zarif ve enerji dolu bir tarz arıyorsanız içinizi ısıtacak en zarif çiçek desenli duvar kağıtları ile istediğiniz etkiyi kolayca yansıtabilirsiniz. Günümüz popüler iç mekan dekorasyonlarında görselliği arttırmak ve mobilya tarzları ile uyumlu bir görünüm açısından duvar dekorasyonu oldukça önemli. Duvarda tercih edilen desenli duvar kağıdı modelleri evin genel havasını büyük ölçüde etkiliyor, farklı zevklere ve tarzlara hitap eden yüzlerce farklı model bulunması son yıllarda duvar kağıdı kullanımını büyük ölçüde arttırmış durumda.

İster klasik yada modern iç mekanlarda farklı renk ve desen seçenekleri sunmasının yanı sıra, gelişen üretim teknolojileri sayesinde bir çok farklı özelliğe kavuşan dekoratif duvar kağıtları günümüz dekorasyon anlayışında önemli bir yere sahip. Kaliteli ve evin genel dekorasyon tarzına uyumlu bir duvar kağıdı mekanın görselliğini arttırır aynı zamanda farklılık yaratabilirsiniz. Yazımızda bugün çiçek desenli duvar kağıdı modelleri ile dekore edilmiş mekanlardan ve çiçeklerin dekorasyona kattığı etkilerden bahsetmek istiyoruz.

çiçek desenli duvar kağıtları

3 Boyutlu Çiçek Desenli Duvar Kağıtları Nasıldır?

Teknolojinin gelişmesinin doğal sonucu olarak çiçek desenli duvar kağıtları da çeşitlenmektedir. Yeni konsept duvar kağıtlarında ise 3 boyutlu özellikler ön plana çıkmaktadır. Yaşam alanlarındaki duvarların çok daha canlı ve renkli olmasını istiyorsanız; 3 boyutlu duvar kağıtları tam size göre. Duvar kağıdı dekorasyonu açısından mükemmel bir seçenek olarak tanımlanabilen 3 boyutlu duvar kağıtları, pek çok seçeneği de sunabiliyor.

Duvar dekorasyonu 2019 yılı itibariyle daha çok canlı renklerin hakim olduğu bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte farklı daha yumuşak renkli ve dokuda duvar kağıtlarının da yaygın bir şekilde tercih edildikleri biliniyor. Yine yeni trend duvar kağıtlarında pastel renklerin de tercih edildikleri biliniyor.

Gül ve Benzeri Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Genellikle duvar kağıtlarında doğa manzaralı görseller hakim olmakla birlikte çiçek desenli modellerinin son zamanlarda yoğun bir şekilde tercih edildikleri de bilinmektedir. Bununla birlikte özellikle gül motifli duvar kağıtları son zamanların favori desenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

çiçek desenli duvar kağıtları

Karanfil ya da menekşe desenli duvar kağıtlarıyla birlikte papatya ile lale motifli duvar kağıtlarının da son dönemlerin favori seçenekleri arasında yer aldıkları bilinmektedir. Bu doğrultuda çiçek resmiyle duvarlarını süslemek isteyenler genellikle cıvıl cıvıl yaşam alanlarından hoşlanmaktadır. Bundan dolayı çiçek desenli duvar kağıtları rengarenk desenleri, kullanıcılara sunan bir materyal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çiçek desenleri moda sektörü dahil olmak üzere sıkça kullanılır, çiçek desenlerinin yaşam alanlarında tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri mekana kattığı enerji ve paha biçilmez ferahlık hissidir. Renkli çiçeklerin yarattığı hava ve rahatlığı evinde görmek isteyenler için son yıllarda pastel renk tonlarına sahip, yumuşak renk geçişlerine sahip birbirinden güzel ve dekoratif çiçek desenli duvar kağıtları oldukça ilgi görüyorlar.

Klasik dekorasyon sevenlerin tercih ettiği ve ülkemizde oldukça popüler dekorasyon tarzları arasında yer alan Country tarzı iç mekanlar için çiçek desenleri vazgeçilmez detaylar olarak karşımıza çıkar. Pastel renklerin rahatlatıcı etkisine sahip huzur veren çiçek desenlerine sahip duvar kağıtları en çok Country tarzına yakışıyor diyebiliriz bu anlamda.

İlginizi Çekebilir : İlham Verici Ağaç Temalı Duvar Dekor Fikirleri

çiçek desenli duvar kağıtları

Çiçek desenli duvar kağıtları her yaşam alanına basit şekilde tarz kazandırabilir, psikolojik olarak bakıldığında ruhu dinlendiren ve huzur veren bir etkiye sahip olduğundan başta oturma odaları olmak üzere, yatak odası, misafir odası, antre yada çocuk odasında rahatlıkla kullanabilir özelliğe sahipler. Eviniz için sizde kaliteli ve zarif çiçek desenli duvar kağıdı modelleri arıyorsanız size özellikle English Home ve Laura Ashley gibi markaların tasarımlarını önerebiliriz. Bu iki markanın duvar kağıtlarında aradığınız estetiği ve zarifliği fazlasıyla yaşayabilirsiniz.

Evinizi yenilemenin, yeni bir tarz katmanın en etkili yollarından biri olan duvar kağıtları arasında romantik ve zarif etkisiyle masalsı iç mekanlar yaratabileceğiniz en güzel 2019 çiçek resimli duvar kağıtları galerimizde sizlere ilham vermek için hazır. Duvar kağıtlarını incelerken sadece desenlerine değil, renk geçişlerine, yaşam alanına kattığı görsel boyutuna dikkat etmelisiniz. Galerimizde ayrıca çiçek desenli duvar kağıtlarının tercih edildiği mekanda tercih edilen mobilyalara ve aksesuarlara mutlaka göz gezdirmenizi öneriyoruz.

Country Tarzı Duvar Kağıtları

Country tarz dediğimiz zaman doğa ve nostaljinin anlatılmak istenmektedir. Country tarzı dekorasyon nostaljiden hoşlananlar ve doğanın esintilerini evinde görmek isteyenler içindir. Duvar kağıdı üreticileri her tarz ve dekorasyon çizgisini düşünerek country tarzda da birbirinden farklı yüzlerce model üretmektedirler. Doğayla iç içe yaşamak isteyenler için evinizin dekorasyonunda bu nostaljik çizgilerden yararlanabilirsiniz.

Country Tarzı Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonu iç mekan için dekorasyonu zengin göstermek için oldukça önemlidir.  Ancak duvarlarınızda country çizgide bir tarz istiyorsanız mobilyalarınızın da gösterişli ve büyük mobilyalar olması gerekmektedir. Country tarzı duvar kağıdı seçerken nostaljik renklerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca baskılı ve desenli duvar kağıtları da mevcut.  Eğer romantik bir country tarzı istiyorsanız ilkbaharı anımsatacak çiçek kuş desenleri sizin için uygun olacaktır.

[galeri]