Zor Geri Dönüşüm Fikirleri

Geri dönüşüm fikirleri, çevre bilinci esasında plastik şişelerin farklı projeler doğrultusunda dönüştürülmesini ve evde kullanılmayan sayısız eşyanın da dönüştürüldüğü fikirleri oluşturur. Zor geri dönüşüm fikirleri ve daha kolay yapabileceğiniz fikirler mevcuttur. Zor fikirler biraz daha detay isteyen ve birden fazla kişi tarafından, projeleri kapsayabilir. Bunların içinde, plastik şişelerden yapılan sayısız projenin yer aldığını söyleyebiliriz. Plastik şişeler ile yapılan dünyada da sayısız örnek vardır. Plastik şişelerden yapılan ev yapıları, çeşitli mozaik sanatsal çalışmalar vb. daha sayısız proje hayata geçirilebilir.

En Zor Geri Dönüşüm Fikirleri

Evinizde ise daha kolay şekilde dönüştürebilirsiniz. Plastik boya kutularından, bahçede kullanabileceğiniz tabureler yapabilir ve çocuklarınız için plastik şişelerden ödev projeler çıkarabilirsiniz. Bahçe düzeni içinde dikey bahçe süslemesinin yapıldığı projelerde mevcuttur. Ayrıca plastik şişelerden çöp kutusu ya da geri dönüşüm kutuları da yapabilirsiniz. Zor geri dönüşüm fikirleri ilgili detayları kapsayan biraz daha geniş bir alana yayılan projeler diyebiliriz. Bununla ilgili sosyal projelerinde yapıldığını çoğu zaman görüyoruz.

Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Günümüzde sayısız geri dönüşüm fikri ve projesi bulunmaktadır. Her biri farklı alanda kendi içinde değerlendirilebilir. Evlerde, sosyal alanlarda bunlara benzer sayısız zor geri dönüşüm fikirleri hayat geçirilir. Sizlerde evinizde yapabilir ve uygulayabilirsiniz. Hoş ve tarz bir kostüme sahip olmak isterseniz, geri dönüşüm fikri ile kostüm yapabilirsiniz. Böylece uygun bir ortamda farklı tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız için yapabileceğiniz ilginç ve hoş kostümler mevcuttur. İster plastik şişelerden bambaşka bir kostüm tasarlayın, isterseniz farklı kumaş atıklarından yeni tarz bir kostüm dikin. Hepsi aynı şekilde geri dönüşüm fikrini benimsemektedir.

Geri Dönüşüm Fikirleri Zor

Tabii ki geri dönüşüm denildiğinde, dönüştürülmesi en çok gereken plastik geliyor. Sizlerde plastik şişelerden çocuğunuz için hoş bir kostüm yapabilirsiniz. İsterseniz sevdiği bir kahramanın kostümünü tasarlayın isterseniz, farklı ve yeni bir kostüm yaratın. Tamamen sizlerin hayal gücüne kalmış bir şeydir. Bir pelerin yapabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz şişeler renkli uygun boyalar ile boyamanızda mümkün. Zor geri dönüşüm fikirleri biraz emek istiyor olsa da yapabileceğiniz detayları içerir.

İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz sayısız kostüm örnekleri bulunur; görseller üzerinden kendi tasarım fikrinizi yaratabilirsiniz. Klavye tuşlarından kostümler, plastik şişelerinden kostüm, plastik pelerin, kızlarınız için plastikten elbise kostümleri ve daha sayısız hayvan kostümü, sevdiği kahramanların kostümlerini yapabilirsiniz.

[haber id=”22835″]

Plastik Tabaktan Elbise Yapımı

Çocuklarınız için tarz bir plastik tabaktan elbise yapabilirsiniz. Bununla ilgili sayısız örnek ve videolar bulunmaktadır. Materyal derslerinde de sayısız örnekleri defileler ile tanıtılmıştır. Sizlerde ilgili fikirler doğrultusunda, plastik tabaktan elbise yapımı ile kostüm tasarlayabilirsiniz. Öncelikle yapmak istediğiniz elbise tasarımını belirlemeniz gerekir. Buna göre tabakları yapıştırmalı ve renklendirme yapabilirsiniz. Örneğin; plastik tabaklardan kat katlı bir elbise yapabilirsiniz.

Katlarını plastik tabakları yapıştırarak oluşturabilir ve yine üzerini plastikler ile tamamlayabilirsiniz. Çocuğunuzun istediği renkte de boyayarak elbise tasarımını tamamlayabilirsiniz. Bununla ilgili sayısız örnek olduğundan çocuğunuzun zevkine göre tercih edebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Fikirleri

Zor geri dönüşüm fikirleri doğrultusunda, sayısız kostüm fikri ortaya çıkabilir. Kızlarınız içinde hoş ve tarz elbiseler yapmanız mümkün. Örneğin küçük kızların sevdiği kabarık, tütü elbise tasarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için plastik poşetlerden yardım almanız gerekebilir. Plastik tabaklar ve plastik poşetleri bir arada kullanarak da farklı bir tasarım ortaya çıkabilir. Alt bölümünü plastik tabaklar ile yapıştırarak oluşturabilir ve üst bölümünü düz plastik poşetten yapabilirsiniz. Ya da tam tersi, üst bölümünü plastik tabaktan yapabilir alt etek bölümünü düz plastik poşetten tasarlayabilirsiniz. Tasarım tamamen sizlerin yaratıcı yönünüzü de bağlıdır. Bu nedenle hazır fikirlerden esinlenerek yeni tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

[haber id=”22833″]

Okul Öncesi Atık Malzemelerden Kostüm

Okul öncesi çocuklar için düzenlene etkinlikler bulunur. Bunlardan biri de geri dönüşüm kostümlerinin sergilendiği vb. sosyal projeleri de içerir. Sizlerde çocuklarınız için hoş bir geri dönüşüm kostümü yapabilirsiniz. Zor geri dönüşüm fikirleri doğrultusunda bu tabii biraz emek isteyebilir. Kostüm yaparken, çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanını dikkate alabilirsiniz. Ya da sevdiği hayran olduğu herhangi bir şey doğrultusunda, kostümü tasarlayabilir ve onun dikkatini çeken bir şey ortaya çıkarabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Önerileri Zor

Plastik tabaklar, plastik poşetler, plastik olarak aklınıza gelen herhangi bir şeyi bu kostüm içinde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde renklendirme yapmak içinde uygun renkli boyalardan yardım alabilirsiniz. Uğur böceği, prenses kostümü, batman, örümcek adam kostümü vb. çizgi film kahramanları çocuklarınızın ilgisini çekecektir. Aynı zamanda normal elbise kostümlerini de dikkate alabilirsiniz. Bu yönde de sayısız örnek tasarım bulunmaktadır.

[haber id=”22834″]

Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa Yapımı

Günümüzde geri dönüşüm fikirleri kapsamında, sayısız fikir ve uygulana proje bulunmaktadır. Bunlardan biri de belki uzun yıllardır kullanılan eski araba lastiğinden yapılan tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı ile evinize hoş ve tarz bir sehpa yapabilirsiniz. Daha sonra ister salonda isterseniz bahçenizde kullanabilirsiniz.

Zor Geri Dönüşüm Fikirleri

Evinizde bulunan eski araba lastiğinden, birkaç malzeme ile hoş bir sehpa yapmanız mümkündür. Evinizin genel dekorasyonuna göre renklerini de belirleyebilirsiniz. Buna göre uygun bir ip almanız yeterlidir. Lastiğin etrafını ip ile örmeniz ve üzerini isteğinize göre konta plak ya da cam vb. şeyler ile kapatmanız gerekmektedir. Bununla ilgili yapım detayını inceleyebilirsiniz.

[haber id=”22836″]