Vintage Duvar Saati İle Duvarlara Tarz Katın !

Duvar dekorasyonu yaparken genelde çok özenli davranmayız. Ancak bu dekorasyonu tamamlayabilmemiz için bir zorunluluktur. Tabi duvar dekorasyon ürünlerinin diğer dekorasyon ürünlerine göre biraz daha kısıtlı olması soruna neden olabilmektedir. Bu noktada vintage duvar saatleri dekorasyonumuzu tamamlayabilmemiz için olanak sağlamaktadır.

Duvar Saatleri

Şüphesiz dünyanın en güzel duvar saatleri, bulunduğu duvarı bir şekilde güzelleştiren, albenisini artıran duvar saatleridir. İster klasik bir duvar saati, ister vintage duvar saati, ister metalik. Her  ne olursa olsun eğer duvarınıza baktığınızda şık bir tasarım görüyorsanız, o sizin için dünyanın en güzel duvar saati olmalıdır.

Vintage Duvar Saatleri

Son yıllarda öne çıkan iç mekan dekorasyon stilleri ve tasarımları arasında Vintage tarzı dekoratif yaklaşımlar, mekana kattığı yaşanmışlık hissi ve sıcaklığı göz önüne alındığında yaşam alanlarına farklı bir o kadar özel bir hava katıyor. Vintage tarzı mobilyalar ve vintage ev aksesuarları ve bunların içinde fazlaca tercih edilen vintage duvar saati modelleri son dönemde en büyük ilgi gören tasarımlar arasındalar.

Mekan içinde gerek mobilyalar gerekse aksesuarlar ile çok özel köşelerde vintage esintileri yaratabilirsiniz. Yazımızda beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şık aynı zamanda duvara monte büyük duvar saatleri arasından özel stilleri ile 2019 vintage duvar saatleri ve görsel açıdan dekorasyona kattığı özelliklerden bahsetmek istiyoruz..

Vintage Duvar Saati
2018 Vintage Duvar Saati

2019 Vintage Duvar Saati ve Dekorasyonu

Ahşap ağırlıklı klasik çizgilere sahip tasarım duvar saatleri arasında yerini çoktan alan, iç mekan dekorasyonu için vintage duvar saati uygulamaları ortama farklı bir sıcaklık ve değer katacaktır.

Özellikle klasik dekorasyon seviyorsanız duvar için özellikle dev duvar saatleri arasında yer alabilecek dekoratif vintage duvar saati çeşitlerine dekorasyonda yer vermeniz, etkileyici ve dikkat çeken duvar tasarımı oluşturmanın kapısını aralar diyebiliriz. Bu hem odanın genelinde bulunan klasik dekorasyon stilinizi tamamlayacak, hem de tüm dikkatleri üzerine çekecektir.

Vintage duvar saati dekorasyon uygulaması
Vintage duvar saati dekorasyon uygulaması

Sade, göz yormayan tasarımlara sahip vintage duvar saati tasarımları sizi geçmişe götürecek aynı zamanda huzur veren stilleri ile mekanı daha sakin ve değerli kılacaktır.

Vintage duvar saati, metal aksamlar ile birlikte kullanıldığında bir nevi endüstriyel tasarım ürünü de olabilmektedir. Eğer metalik endüstriyel tasarımlardan hoşlanıyorsanız duvarlarınıza yukarıdaki görsele benzer bir duvar saati uygulaması da yapabilirsiniz.

Vintage saatler çeşitli ebatlarda ve yüzlerce farklı modeli ile bir çok ev dekorasyon sitesinde çok uygun fiyatlar ile satışa sunulan tasarımlar.

Roma Rakamlı Duvar Saatleri 

Vintage saatler arasında belki de en fazla kullanılan model şüphesiz roma rakamlı duvar saatleri ve bunların çeşitli kombinasyonları diyebiliriz. Roma rakamı hali hazırda zaten eski rakam dili olması nedeni ile retro-vintage anlayışının çeşidini de oluşturur.

Roma rakamlı vintage saat
Roma rakamlı vintage saat

İster retro diyin, ister vintage veya endüstriyel saat diyin hangi saatçiye gitseniz size mutlaka çeşitlerin arasından roma rakamlı duvar saatleri de çıkartacaktır. Vintage kültürünün sac ayaklarından biri de roma rakamlarıdır.

Ayna detaylı vintage duvar saati, ürünün amazon.com sitesinde satışı da mevcuttur.
Ayna detaylı roma rakamlı vintage duvar saati, ürünün amazon.com sitesinde satışı da mevcuttur.

Vintage Duvar Saati Uygulama Şekli Nasıl Olmalıdır?

Aslında bu tarz saat tasarımlarına vintage görünümlü saatler tabirini kullansak daha doğru olacaktır, çünkü bildiğiniz gibi bir eşyanın vintage olabilmesi için belirli bir geçmişi olması gerekir.

Günümüzde vintage görünümüne sahip dekoratif masalar, kitaplıklar ve çeşitli aksesuarlar ile geçmişin izlerini evlerimize yansıtan vintage tasarımlar bizce çok özel tasarımlar arasındalar. Geçmişin sıcaklığını hissedebilmemiz için bu tip küçük ayrıntıları kullanmamız gerekir.

Eğer geçmişin izlerini evinizde yaşatmak veya gelecekle harmanlamak istiyorsanız endüstriyel ya da rustik dekorasyon uygulamalarının içinde bu tarz duvar saati konseptini uygulamanız yerli yerinde bir karar olacaktır.

Vintage model dekorasyon uygulamaları arasında rustik bir anlayışın ürünü olan masif orta sehpa türleri sıklıkla tercih edilmektedir. Masif orta sehpa ile retro duvar saati arasında bir kombinasyon yapabilir ve birbirleri arasında uyum sağlayabilirsiniz.

[haber id=”3752″]

Ahşap Tasarım Modelleri İçinde Vintage Saatlerin Yeri 

Ahşap tasarımların etkisindeki mekanlar için vintage detaylar en doğru seçimlerdir ve mekanda geçmişin izlerini  huzur veren tasarımları ile yaşatabilirler. Ancak tümüyle ahşabın kullanıldığı bir dekorasyon anlayışından ziyade, çelik görünümlü bir saat ile ahşap ağırlıklı mekanın tasarımını hareketlendirebilirsiniz.

Tavsiye olarak : Tümüyle ahşap dekorasyonla dekore edilmiş bir odayı endüstriyel vintage dediğimiz bir tarz saat ile kombin ederseniz, daha patlamış bir görünüm elde edersiniz diyebiliriz.

Unutmayın ki ; 

Vintage duvar saati tek başına değerlendirilebilecek bir kıstas veya dekorasyon uygulaması değildir. Dekorasyon içinde yer alan, farklı tasarım detayları sunan bir araçtır. Yukarıda belirttiğimiz gibi vintage duvar saati için dünyanın en güzel duvar saatleri içinde yer alır yakıştırmasını yapamayız ancak doğru bir duvar dekorasyonu içinde kullanıldığında bakan “Dünyanın en güzel duvar saati bu mu?” diye sormasını sağlayabiliriz. Ve yine şu ayrıntıyı hatırlatmak istiyoruz. Vintage veya klasik tarzda dekorasyon uygulaması istiyorsanız, vintage duvar saatleri olmazsa olmaz ayrıntılar içerisinde yer alır ve mutlaka kullanılması gerekir.

Yazımızda sizler için dekorasyona özel bir hava katacağını düşündüğümüz , birbirinden farklı ve özel vintage duvar saatleri ile duvar dekorasyonları hakkında çeşitli bilgiler sunmaya çalıştık. Bu bilgileri aşağıdaki resim galerimiz ile desteklemek istedik. Ev saatleri arasında tercih edilebilecek tarz vintage saatler hakkında daha bilgi edinmek isterseniz yorum bölümünden bize ulaşınız.

Editör Notu: Görselleri incelerken sadece duvar saatlerine odaklanmak yerine mekanda yaratılmak istenilen vintage tarzı için yapılan mobilya ve aksesuar seçimlerini’de incelemenizi öneriyoruz. Gerçekten oldukça başarılı vintage tarzı dekorasyon örnekleri yer alıyor görseller içinde..

[galeri]