Yaratıcı Kara Tahta Dekorasyon Fikirleri 2019

İç Mekan İçin dekoratif ve eğlenceli tarzda değişiklikler yapmak isteyenler için kara tahta dekorasyonu ile şık ve yaratıcı fikirler ilham verebilir. Tüm yaşam alanlarına uygulanabilen ve bu iş için herhangi bir ek alan gerektirmeyen kara tahta uygulaması ile iç mekanlar daha kişisel ve özel bir stile sahip olabiliyor. Loft, Endüstriyel gibi dikkat çekici ve modern tarza sahip iç mekanlarda tasarımcılar tarafından sıkça kullanılan kara tahtalar, dekorasyonda farklılık yaratmak için oldukça eğlenceli bir değişiklik olabilir. Mutfak, yatak odası, oturma odası, antre ve çocuk odası dekorasyonu için yaratıcı ve dekoratif bir fikir.

Kara tahta boyası ile yaratıcı duvarlar

Ev dekorasyonu için eğlenceli ve farklılık yaratan kara tahta dekorasyonu için bir çok farklı seçenekten yararlanabilirsiniz. Örneğin mekanda değiştirmek istediğiniz belirli bir duvarı kara tahta boyası ile boyayarak dekoratif ve yaratıcı bir köşeye sahip olabilirsiniz. Hazır olarak bir çok yapı markette rahatça bulabileceğiniz çeşit çeşit kara tahta boyası bulunuyor.

 kara tahta dekorasyonu

Çok masraf yapmadan evinizde büyük bir değişim elde edebileceğiniz kara tahta dekorasyonu ile size özel ve stil sahibi bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Kara tahta boyası hakkında merak ettiklerini konu altından bize sorabilirsiniz, ayrıca kara tahta boya yapımı hakkında yazımızın devamında detayları sizler ile paylaşacağız..

Küçük detaylar ile eğlenceli bir ev hayatı

Küçük kara  tahta fikirleri ile basitçe evinizde eğlenceli ve yaratıcı bir tarz yaratabilirsiniz. Bunun için iş birazda yaratıcılığınıza kalıyor diyebiliriz. Mesela yaratıcı kara tahta fikirleri arasında dolap kapakları yer alıyor, mutfak dolap kapaklarınızı ister kara tahta boyası ile boyayın, isterseniz hazır olarak satın alabileceğiniz yapışkanlı kara tahta folyo ile pratik şekilde kaplayın bu seçim size kalmış..

Ortaya çıkan dekoratif ve yaratıcı görünüm beraberinde keyifli anları’da yanında getirecektir. Aksesuarlar içinde basitçe kara tahta düzenlemesi yapabilirsiniz, dekoratif çerçeveleri, masa lambaları yada dekoratif vazoları , yaratıcılığınızı kullanarak evinizde eğlenceli alanlar dekore edebilirsiniz.

Çocuk odaları için eğlenceli kara tahta duvarlar

İlginizi Çekebilir: Çocuk Odaları İçin Eğlenceli Kara Tahtalar

Çocuk odasında kullanışlı kara tahta mesaj panoları yapabilir yada belirli bir duvarı sadece kara tahta boyası ile boyayabilirsiniz. Yapacağınız bu değişiklik sonrasında çocuğunuz için hem eğlenceli bir çocuk odası dekore etmiş olursunuz hemde çocuğunuzun gelişimi ve hayal gücünü geliştirmesi için mükemmel bir adım atmış olacaksınız..

 kara tahta dekorasyonu

Kara tahtanın ev içerisinde en çok uygulandığı, düzenlendiği ve yakıştığı ortam olarak çocuk odası seçilmektedir. Kara tahta uygulaması ile çocuk odasına hem hoş bir dekorasyon yapılmış olmakta ve aynı zamanda da çocuklar için oldukça eğlenceli ve keyifli aktiviteler yapılabilmektedir.

Çocuklar İçin Mükemmel Seçenektir

Çoğu çocuk tahtada oynamayı ve tahtaya yazı yazmayı sever, hatta ders yaparken dahi kullanmak çocukların hoşuna gider. Dolayısı ile bu şekilde uygulanacak bir dekoratif düşünce hem odasını güzelleştirirken aynı zamanda da çocukların keyifli zaman geçirmesini sağlar.

Belki de zaman zaman evde alınacak bir özel dersler için de odada bir kara tahta bulunması hiç de fena fikir sayılmaz.. Ayrıca çocukların gönlünce çizmesi ve yazması onları her yönden geliştirmektedir. Bu açıdan bakıldığında da kara tahta çocuk odasına uygulanabilecek en hoş dekorasyon fikirleri arasındadır.

Evde Kara Tahta Yapımı

Kara tahtalar ev dekorasyonunda hem çok şık duran aksesuarlar hem kullanım yönünden oldukça ihtiyaca yönelik ev eşyalarıdır. Kara tahtaları oturma odasında, mutfakta ya da çalışma odasında kullanabilirsiniz. Çocuklarınız varsa çocuk odasında da kullanarak, çocuklarınızın duvarları boyamasını da engellemiş olursunuz.

Evde Kara Tahta Yapımı

Ev marketlerinden kara tahtayı kolyca temin edebilceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.  Kara tahtanız için bir su kontrası, kara tahta boyası, matkap ve tebeşir yapım için gerekli malzemelerdir.  Yapım esnasında su kontrasını yerleştireceğiniz alanı belirleyin. Bantlar ile destekleyerek boyanın etrafı kirletmesini engelleyebilirsiniz. Kara tahta boyası, oldukça kolay boyanabilen bir boyadır. Hemen kuruma özelliğine de sahiptir. Sonrasında matkap ve vidalar ile kara tahtanızı belirlediğiniz alana asabilirsiniz.

[galeri]