Duvar Dekorasyonlarında Dekoratif Duvar Panelleri

Gerçeğinin, elde edilmesinden kullanımına kadar gerektirdiği zor şartlar, kullanım sırasında inşaat kirliliği yapmaması, kısa zamanda montajının tamamlanabilmesi nedeniyle zamandan tasarruf sağlaması ve dekorasyonda çok geniş bir yelpazede kullanım olanağı tanıması sebebiyle dekoratif duvar panellerinin pek çok avantajı bulunuyor. Kısa sürede montaj yapılabilmesi sayesinde, mağaza, restoran gibi sezonluk dekorasyon ihtiyacı dışında dış cepheler ile ev dekorasyonlarında kolayca kullanılabiliyor. Dekorasyonda trendlerin hızla değiştiği görülse de, doğal kaplamalar her zaman yerini koruyor.

Artstone Dekoratif Duvar Panelleri
Artstone Dekoratif Duvar Panelleri

Artstone, doğal görünümlü dekoratif duvar panelleri ile kolay elde edilmesi ve kullanım süreci gibi pek çok nedenle sektör lideri marka. Doğal görünümlü panellerin cins ve renk çeşitliliği ile dekorasyona gereksinimi olan her yerde pratik bir şekilde kullanılması birinci tercih nedeni. Yaşanılan tüm mekanlarda iç ve dış cephe kaplama paneli olarak kullanılabilen ürünler taş, tuğla, kiremit, arduvaz, beton dokularını gerçeğini aratmayacak şekilde verebiliyor. Işık oyunlarına olanak sağlaması, aydınlatma ürünleriyle desteklendiğinde mükemmel sonuca ulaştırıyor. Bu yüzden tasarım yapılırken, ürünün sadece gündüz hali değil gece hali de düşünülerek duvar dekorasyonlarında yeri hazırlanmalı.

[haber id=”8835″]

Panellerin suya, neme karşı dayanıklılığı nem ve rutubet sorunu taşıyan bölgelerin kolayca kapatılıp dekore edilmesine de olanak tanıyor. Duvar panellerin yapısı gereği ince olması her alanda kullanım olanağı veriyor. Renk seçeneklerinin fazla ve boyanabilir olması, dekorasyonu oluşturan diğer materyallere uyumunda yardımcı oluyor. Doğal görünümlü yapısı nedeniyle ahşap, cam, çelik gibi malzemelerle birlikteliği mükemmel düzeyde. Dokusu ile ortamın dinamiğini artırıyor. Kolay kullanılması nedeniyle gerçek ürünün kullanım zorluğu olan yerlerde temiz, kolay ve kısa zamanda sonuca ulaştırıyor. Dış cephe şartlarına karşı uzun ömürlü. Su ve nem gibi dış etkenlere karşı dayanıklı. Bu özelliği nedeniyle nem alan dış cephelerde her yönde kullanılabiliyor. Korozyona karşı dayanıklı yapıya sahip olup doğaltaşın zamanla göstermiş olduğu bölgesel kopma ve aşınma gibi reaksiyonlar göstermiyor. Güneş ışınlarına dayanıklı yapısı solmayı engelliyor.

Ürünün kendisi uzun ömürlü olduğu gibi yapısıyla binayı koruyor ve ömür katıyor. Uygulaması oldukça kolay ve pratik. Özel bir altyapı gerektirmiyor. Karkasa gereksinim duyulmadan, doğrudan vidalama ile her yüzeye uygulanabiliyor. Kolay ve temiz bir şekilde montajı yapıldığı gibi aynı kolaylık ve temizlikle duvar panellerinin demontajı da yapılabiliyor. Standart boyutlarda bulunan ürün, istenilen boyuta kadar yan yana montaj yapılmak suretiyle geniş alanlarda kullanılabildiği gibi istenilen boyutlarda kesilerek de uygulanabiliyor.

[haber id=”8867″]

Hafif yapısı nedeniyle tavan kaplama paneli olarak da kullanılabiliyor. Örneğin beton görünümlü bir tavan elde etmek için betonun ağırlığı olmadan aynı efekti sağlamak sadece bu ürünle mümkün olabiliyor. Darbelere karşı dayanıklı olması nedeniyle sert hareketlere maruz kalan duvarları darbelere karşı koruyacağından gerçeğinden daha iyi sonuç veriyor. Üst yüzeyinde kullanılan doğal taş tozu, gerçeğini aratmayacak kalitede olduğundan yakın plan kullanımlarında gerçek görünüm algılaması yaratacağından tereddütsüz her yerde kullanılabiliyor. Artstone panellerin ebatları 130 cm X 330 cm olup, m2 ağırlığı ~5-6 kg civarında.

[galeri]