İlham Verici Ağaç Temalı Duvar Dekor Fikirleri

Evinize renk katmak ve birazda zevkinizi yansıtmak için dekoratif dekor fikirleri arıyorsanız boş duvarlara zarif ve doğal bir hava katan ağaç temalı duvar dekor fikirleri kesinlikle size  ilham kaynağı olacaktır. Boş duvarlara bakmaktan sıkılanlar için yapılabilecek en zarif ve doğal duvar dekorları arasında birbirinden güzel ağaçlar, dallar ve yapraklar evinize doğadan esintileri yansıtabilecek şık ve zarif düzenlemeler.

Duvarların boşluğunu dolduracak aynı zamanda evinize farklı bir hava ve renk katacak ağaç temalı dekor fikirleri arasında önünüzde bir çok farklı alternatif dekor fikri bulunuyor. Mesela gerçek dallar ile yapılan duvar dekorasyon fikirleri eve sıcak bir tarz kazandırır,  aynı zamanda bu tarz gerçek dallar ve ağaç parçaları ile yapılan dekorasyonların daha sanatsal ve çağdaş tarafı var.

duvar dekor fikirleri

Doğallığı ve şıklığı ile oldukça dikkat çeken dekoratif ağaç duvar dekorasyon örneği , gördüğünüz gibi modern iç mekanlarda rahatça kullanabilen bir tarza sahip. Ahşap merdivenleri tamamlayan dekoratif ağaç dekorları duvarlara zarif bir tarz katmasının yanında tamamlayıcı bir aksesuar görevi görüyor.

İlginizi çekebilir : Yakacak Odunlar ile Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

En Güncel Ağaç Temalı Dekorasyonlar

Ahşap sevenler için harika bir fikir olabilir ancak ağaç temalı dekorlar her tarz yaşam alanında kullanılabilir. Yatak odasında, çocuk odasında, salon yada antre gibi alanlar için boş duvarlara  hareket ve estetik katacak bir fikir. Gerçek dallar yada yapraklar yerine kullanabileceğiniz diğer ağaç temalı dekor fikirleri arasında dekoratif duvar kağıtları, yapışkanlı folyolar ve ağaç temalı duvar sticker modelleri alternatif seçenekler arasında.

Bu tarz uygulaması kolay olan ve tüm duvarı kaplayabilen ağaçların ve dalların yer aldığı dekoratif duvar kapmaları ile istediğiniz yaşam alanına doğal ve zarif bir tarz kazandırabilirsiniz. Son yıllarda kullanımı giderek artan dekoratif duvar sticker modelleri arasında bir çok farklı ağaç temalı tasarımı çok uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Duvarda yada mobilyalar üzerinde dileğiniz gibi uygulayabilirsiniz.

Çocuk odaları içinde oldukça sevimli ve dekoratif bir görünüm elde etmek için önünüzde yüzlerce çocuk odası duvar dekorasyon örneği bulunuyor, renk seçimlerinde kararsız kalıyorsanız galerimizde yer verdiğimiz birbirinden sevimli ve zarif ağaç temalı çocuk odası duvar dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden güzel ve dekoratif ağaç temalı duvar dekorasyon örnekleri hazırladık. Yer verdiğimiz duvar dekorasyon fikirleri maliyeti oldukça düşük, evde herhangi bir uzmana gerek duyulmadan kendinizin yapacağı tarzda fikirler. Boş bir duvara uygulayabileceğiniz en güzel ve sıcak dekor fikirleri ile evinizde doğadan esintilere yer verebilirsiniz. En güzel yanı ise bu ağaç temalı duvarlar ister klasik ister modern iç mekanlar için uygundur.

duvar dekor fikirleri

Şık ve Doğal Ağaç Temalı Dekorasyon Fikirleri

Gerçek ağaç dalları ile hazırlanacak dekorasyonlar bulunduğu mekâna hem doğallık hem de sıcaklık katar. Son yıllarda doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan dekorasyonlar oldukça popüler. İnsanların kendilerini doğaya daha yakın hissettiren bu modern stil, iç mekânlarda ve dış mekânlarda da kullanmak için oldukça uygun. Ağaç duvar dekorasyonları ahşap tavan modelleri veya ahşap kirişler ile oldukça uyumlu bir görünüm yaratır. Sizi sessiz bir orman kulübesindeymiş gibi huzurlu hissettirecektir.

Evinizin balkonunda da ağaç temalı dekorasyonlar kullanabilirsiniz. Bu tip dekorlar özellikle küçük ve dar balkonlar için oldukça kullanışlıdır. Balkonda daha geniş bir algı oluşturur, balkona derinlik katar. Orman görünümlü duvar kâğıdı veya ağaç stikırları kullanarak ferah bir hava yakalayabilirsiniz.

Son günlerde salonlarda, yemek odalarında, yatak odalarında ve hatta banyolarda ağaç temalı dekorasyonlar oldukça sık kullanılıyor. Bu dekorasyonların kullanıldığı mekânlar hem daha modern hem de ferah ve şık bir görünüm kazanıyor. Bildiğiniz gibi son yıllarda doğaya dönüş trendi yükselişte. Bu da iç mimarları, dekoratörleri doğal malzemeye yönlendiriyor. Özellikle doğal ahşap aksesuarlar ve mobilyalar en fazla tercih edilen unsurlar.

Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Ahşap ve ağacın dekorasyon olarak kullanılması için tenekeler içerisine yerleştirilmiş ampuller, ledlerle her bir dalın ve gövdenin şerit halinde dolaşılması, özel tasarımlar ortaya çıkaracaktır. Tüm modellere trend dekorlar arasında, her ağaç türüne uygun şekilde ulaşılabilmektedir.

Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Ahşap dekorasyon seçenekleri arasında yerini alan, özellikle günlük kullanımlara uygun, dayanıklı ahşaplara komodin, masa, aydınlatma sistemlerinde yer verebilirsiniz. Aydınlatma için ortasından kablo geçirilmesi, ışık için duy takılması, prize takılması için kablonun hazırlanması, istenen renkte ampul seçilmesiyle birlikte, tasarım çeşitlendirilebilir. Masa olarak kullanmak için ise, üst tezgahın tek parça malzemeden oluşturulması yerine, sağlam bir şekilde ağacın birbirine tutulmasını sağlamak amacıyla aynı boyutlarda kesilmesi gerekmektedir.

[galeri]