Vintage Bavullar İle Dekorasyon Önerileri 2020

Dekorasyona yeni bir soluk ve özel bir stil kazandırabileceğiniz, yaşam alanlarında farklılık yaratabileceğiniz birbirinden şık ve bir o kadar dikkat çekici dekorasyon önerileri yazımızda sizleri bekliyor. Vintage bavullar ile evinizin her alanına dekoratif bir stil kazandırabileceğini biliyor musunuz? Vintage bavullar sıcak ve nostaljik tarzları ile geçmişten günümüze kadar devamlılıklarını sürdüren tasarımlar arasındalar. Eskimiş görünümleri ile yaşanmışlık hissini yoğun şekilde hissettiren vintage bavullar artık kullanılmayacak durumda bile olsalar dekorasyona renk ve tarz kazandıran bir aksesuar olarak değerlendirilebilir.

Galerimizde vintage tarzı bavullar ile yapabileceğiniz birbirinden yaratıcı ve ilham verici dekorasyon önerileri bulabileceksiniz. Hiç aklınıza gelmeyecek bir çok farklı fikrin yer aldığı dekorasyon örneklerinde, eskimiş ve kullanılmayan eski bavullar ile dekorasyonda nasıl farklılıklar yaratabilirsiniz rahatça fikir sahibi olabileceksiniz.

Biraz hayal gücü ile vintage bavullar ile hemen her alan dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz, çocuk odasından, yatak odasına kadar her yaşam alanı için dekoratif fikirler sunan örnekler size ilham verecektir.

1-) Dekoratif Sehpalar Tasarlayın !

Her hangi bir tabure yada eskimiş sehpa ayaklarını kullanarak, vintage tarzı bavullardan dekoratif ve renkli sehpalar tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız tasarım hem özel hemde dekorasyona renk katacak bir aksesuar olarak evinize değer katacaktır.

2-) Vintage Bavullar ile Dekoratif Sandalyeler

Eskimiş bavulları yeniden değerlendirmek için harika bir fikir! Vintage bavullar tarzları ile dikkat çeken tasarımlar olduğundan, bu tasarımlar ile yapılan her geri dönüşüm projesi fazlasıyla dikkat çekici ve stil sahibi bir stile sahip olacaktır. Vintage bavullar ile basit sandalyeler yaparak bahçenizde yada evinizde özel köşeler için değerlendirebilirsiniz.

3-) Vintage bavuldan, stil sahibi komodine

Yatak odanız için özel aynı zamanda romantik detaylara sahip bir komodin istemez misiniz ? Eski vintage bavullar ile yapılan geri dönüşüm çalışmaları arasında en dikkat çekici parçalardan biride vintage tarzı komodin yapımı.. Basit bir sehpanın üzerine monte edilen farklı renklerdeki vintage bavullar ile yatak odanıza tarz kazandıran bir eşyaya dönüşüyor..

4-) Eski bavullar ile duvar dekorasyonu yapmak

Duvar dekorasyonu için yaratıcı fikirler arıyorsanız işte size müthiş bir fikir ! Eski bavullar duvarlarınızı süsleyen dekoratif raflar haline gelsin.. Estetik ve aynı zamanda dekoratif bir stile sahip bavul raflar yatak odası, antre, çalışma odası gibi yaşam alanları için harika bir fikir!

Vintage bavullar

5-) Vintage bavulları dekoratif dikiş kutularına çevirin!

Eski bavullardan yapılma özel bir dikiş kutusu, hem işinize yaracak hemde mekanın herhangi bir yerini süsleyen dekoratif bir aksesuar olarak renk katacak.. Eski bavuldan dekoratif dikiş kutusu yapmak son derece akılcı ve dekoratif bir fikir.

6-) Mama Kaseleri için Bavuldan ufak masalar

Evde hayvan besleyenler için harika bir fikir , kedi ve köpek sahipleri eski vintage bavullar ile mama kaseleri için dekoratif ufak masalar yapabilirler. Son derece dekoratif ve özel bir tasarım olarak bulunduğu mekana renk katacak bir tasarım fikri.

7-) Banyo için tarz yaratacak benzersiz bir fikir!

Banyo dekorasyonuna benzersiz bir stil kazandırmak için vintage bavulları dekoratif dolaplar ve havluluklar olarak kullanabilirsiniz. Eşsiz görünü ile size özel bir banyo dekorasyonu için harika bir fikir.

8) Vintage bavulları kara tahta olarak kullanın

Vintage bavulları değerlendirmenin bir başka yolu ise kara tahta olarak kullanmak olabilir. Özellikle bahçede ve kapı önlerinde çeşitli yazıları sergilemek amaçlı hoş bir fikir olabilir. Yapılması gereken tek şey hazır olarak satılan yapışkanlı kara tahtalardan satın alıp bavul kapağına uygulamak.. Sonrasında ise tıpkı bu örnek gibi dekoratif bir aksesuar sahibi olacaksınız.

9-) Vintage bavulları dekoratif sehpalara dönüştürün

Eski bir bavuldan dekoratif sehpa olur mu ? Vintage tarzı bavullar ile son derece dekoratif orta sehpalar yapabilirsiniz. İster ahşap detaylar ile ister cam yüzeyler kullanarak yaşam alanları için kullanışlı ve dikkat çekici el yapımı orta sehpalar son derece akıllıca bir fikir.

10-) Vintage bavullar ile şömine dekorasyonu

Şömineli evlerde oturanlar için harika bir fikir! Şömine dekorasyonu için romantik detaylar olarak vintage bavulları kullanabilirsiniz.

Vintage bavullar

11-) Vintage bavulları şık renkli sehpa olarak kullanın

Evinize değer katacak özel bir fikir , vintage bavulları dekoratif renkli sehpalara çevirin, farklılık yaratın ! Renkli bavullar ile mekana hareket ve renk kazandırabilirsiniz.

12-) Yatak odanız için yaratıcı fikirler

Vintage bavulları yatak odanıza tarz katacak dekoratif bir eşya yapımı için kullanabilirsiniz. Bu dekoratif örnekte olduğu gibi renk renk bavulları üst üste koyarak , ve biraz el emeği ile ön kısımları çekmece haline getirerek çok özel bir şifonyer tasarımı elde edebilirsiniz.

13-) Eski bavulları sevimli kedicikler için yatağa dönüştürün.

Kedi sevenler için vintage bavullardan yatak yapımı oldukça yaratıcı bir fikir. Sevimli kedicikler için yatak yada örnekte olduğu gibi ranza şeklinde dekoratif tasarımlar hem eviniz için hemde kediniz için güzel bir değişiklik olacaktır.

14-) Eski bavul kapağından dekoratif tepsi yapımı

Vintage bavulların kapakları ile dekoratif tepsiler yapabilir ve mutfağınız için hem kullanışlı hemde dekoratif bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Bavullar Eskidi Mi?

Ev ya da iş yeriniz için farklılıklara açık mısınız? Hayal dünyasının sınırlarını zorlamaya bu da olur mu demeye var mısınız? Eski eşyaların yeri her zaman için çöp değildir. Özellikle eviniz içinde fazlalık gibi duran eşyaların aslında ikinci bir şansa ya da fırsata hiç olmadığı kadar ihtiyacı olabilir.

Ev tasarımı yapan bireyler tarafından son dönemlerde ortaya atılan farklı fikirlerden bir tanesi de Vintage bavulları hayata yeniden döndürmek şeklinde yorumlara neden olmaktadır. Ev ya da diğer ortamlarınızı modern vestiyer modelleri ile değil de şık vestiyer ile yeniden tasarlamaya ne dersiniz? Sadece vestiyer de değil üstelik!

Vintage bavullar

Sehpa, konsol, hediyelik, saksı ya da daha aklınıza gelecek pek çok alanda Vintage bavullarınızı tekrar değerlendirebilirsiniz. Bir dönemlerin klasik ve değerli ürünü olan bu bavullar günümüzde yerini yeni modellere terk etmiş durumdadır.

Ev ve iş yerleri için 2019 duvar renkleri ile de uyumlu olan bu özel tasarımlar ile evinize ve ortamınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Farklı fikirler ve tasarımlar için durmaksızın ortaya atılan fikirler genişlemektedir. Bu doğrultuda karşımıza çıkmakta olan son yenilikte Vintage bavulların değerlendirilmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Detaylı bilgi ve yeni renlere göz atmak için sitede yer alan resimlere göz atabilirsiniz.

Vintage Dekorasyon Ürünleri

Vintage, eski tip fakat nostaljiye ilgi duyan insanları mest edecek dekorasyon ürünleri arasında özellikle kuzineler, sehpalar, tabaklar ve radyo gibi aletler yerini alıyor. Sadece odanın bir bölümünü bu alan için ayıracak olmanız halinde, normalde günlük yaşamda odada karşılaşılabilecek vintage ürünleri sıralamanız, mutfak eşyalarına ise farklı bir bölümde yer vermeniz önerilmektedir.

Vintage Dekorasyon Ürünleri

Gramafon ve televizyonun olmadığı dönemlerden kalma radyoların kullanılmasıyla birlikte, son derece şık görünüme sahip vintage dekorasyon oluşturulabilir. Yapısı itibariyle son derece dikkat çekici, geçmişi hatırlatan ve gülümseten ürünler arasında, yaprakları ve kapağı sararmış kitaplar da bulunabilir. Onlarca yıl önce üretilmiş ve kullanılmış olan şişeler, tabaklar, çini porselenler ile nostalji ürünler arasında bağ kurulabilmektedir.

[galeri]