Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Karıncalardan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Karıncaları ev hayatında görmeye hepimiz alışkınız, bu durum geçmişten günümüze hiç değişmedi ve değişeceğe benzemiyor çünkü ne yaparsak yapalım evde istenmeyen bu küçük misafirler bir şekilde ortaya çıkıyorlar.Sadece bahçeli evlerde karınca sorunu yok, apartmanda oturanlar içinde durum aynı. Karıncalardan kurtulmak için geçici önlemler alabiliriz ancak bu tam anlamıyla bir çözüm olmayacaktır, çünkü tıpkı bizler gibi karıncalarında aileleri ve karınlarını doyurmaya ihtiyaçları var. Yemek yemek, su içmek bizlerin olduğu gibi karıncalarında temel ihtiyaçları ve evlerimiz karıncalar için ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mükemmel bir alan haline geliyor.

karıncalardan kurtulmanın yolları

Karıncalar planlı ve düzenli şekilde çalışan canlılar, şaşırtıcı gelebilir fakat keşif görevi gören karıncalar ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan bulduklarında diğer kolonilerin bu haberi alması çok kısa sürer. Sonrası ise hepimizin bildiği bir tablo, mutfağımızda bir sıra halinde gezen davetsiz misafir topluluğu.. Peki karıncaları evimizden uzak tutmak için neler yapabiliriz, karıncaları evden uzaklaştıran doğal çözümler neler yazımızın devamında bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Karıncalardan kurtulmanın yolları

Sarımsak Karıncaları evden uzaklaştırmak için bir çok farklı doğal çözüm var, bunlardan bir tanesi sarımsak.Karıncaların eve girdiği noktaları tahmin ediyorsanız bu küçük deliklere sarımsak parçaları sıkıştırabilirsiniz, karıncalar sarımsak kokusundan oldukça rahatsız olurlar ve yön değiştirirler. Genellikle kapı, pencere önlerinden eve girerler, bu alanlarda sarımsağı deneyebilirsiniz.

Evdeki karıncalar nasıl uzaklaştırılır?

Toz Kireç Karıncaların inadını kırmak adına daha farklı çözümlerde üretebiliriz bunlardan biri ise toz kireçtir. Karıncalardan kurtulmanın yolları arasında en etkilisi toz kireç kullanımıdır. Kapı ve pencere önlerine toz kireçten bir barikat yaparak karıncaların yön değiştirmelerini sağlayabilirsiniz. Toz kireçten hafif ince bir çizgi oluşturun ve göreceksiniz hemen yönlerini farklı bir tarafa doğru değiştireceklerdir. Karıncalar vücutları ile nefes alabilen canlılar, akciğerleri yoktur ve nefes alamayacakları engelleri hemen anlarlar ve yön değiştirirler.

Tarçın Evdeki Karıncaları uzaklaştırmak için sarımsak ve toz kirece alternatif olarak bazı aromatik tozları deneyebilirsiniz, mesela tarçın gibi. Tarçının keskin kokusu karıncaları uzaklaştırmak için etkili bir yöntemdir. Karıncaların geldikleri yönleri tespit edip bu noktalara ince çizgiler halinde tarçın dökerek evinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Bebek Pudrası karıncaları evden uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz diğer bir doğal çözüm, bebek pudrası karıncaların koku almalarını engelleyici bir özelliğe sahip, eve girdikleri noktalara bebek pudrasını çizgi halinde dökebilirsiniz.

Kırmızı Toz Biber  karıncaların sevmediği baharatlardan olarak bilinir, bildiğimiz kadarı ile bir çok böcek ilacının yapımında kırmızı toz biber kullanıyor, buda karıncalardan kurtulmak için doğal bir çözüm olabilir.

Yazımıza burada son verirken son bir kaç cümle ilave edelim, karıncalar tamamen zararsız canlılardır ve tek amaçları karınlarını doyurmaktır, karıncalarda tıpkı bizim gibi ailelerini beslemek zorundalar ve bunu evdeki kırıntıları bularak yaparlar, bu açıdan düşünüp karıncaları öldürmeden zarar vermeden uzaklaştırmanın yollarını denemeliyiz.