Yemeklerinizi Sunduğunuz Şık Masalar: Mutfak ve Yemek Masası Modelleri İçin Öneriler

Yemeklerinizi Sunduğunuz Şık Masalar: Mutfak ve Yemek Masası Modelleri İçin Öneriler

Kimi zaman kalabalık aileleri bir araya getiren ve kimi zaman çiftler arasında romantizm esintileri uyandıran yemek masası çoklu fonksiyonları ile ön plana çıkar. Evinizin farklı odalarında kullanabileceğiniz masa çeşitleri, eğer salonda kullanıyorsanız şık bir yemek masasına ve mutfakta kullanıyorsanız kullanışlı bir ürüne dönüşebilir. Evinizin odalarına kullandığınız mobilyalar, halılar ve diğer eşyalarla birlikte görsel zenginlik katmaya yardımcı olurken aynı zamanda günlük yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birer kullanışlı eşya da olurlar. Peki nerede nasıl bir masa tercih etmelisiniz? Gelin bu seçeneklere birlikte bakalım.

Salon İçin Yemek Masası Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Salon için yemek masası seçerken bazı kritik noktalara dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle eşyanızın salondaki halı, mobilya ve duvar rengi ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Eğer mobilyalarınız koyu bir renkte ise masanızın da koyu renk olmasında fayda olacaktır. Eğer salondaki tüm eşyalar koyu renk ise görece daha açık bir renk tercih edebilirsiniz. Masanızın kolay silinebilir olması, yemek yerken herkesin eşit bir şekilde uzanabileceği oranlarda olması ve sandalyelerin omuru ve oturuş pozisyonunuzu destekler nitelikte olmasına dikkat edebilirsiniz. Salonunuzdaki eşyaların diziliş pozisyonuna göre dikdörtgen, kare ya da yuvarlak olan modelleri seçebilirsiniz. Örneğin yemek masanızı pencere önüne yerleştirecekseniz evinizin ışığını kapatmadığından emin olmalısınız. Eğer yemek yerken televizyon izlemeyi seviyorsanız televizyonunuzun karşısına konumlandırabilirsiniz. Yemek masası fiyatları ürünün boyutu, tasarımı ve ürünün üretildiği malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Ürününüzün ayakları ahşap ve metalden olabilir. Özellikle salonda kullandığımız masanın halılarımıza iz yapmasını istemiyorsak zaman zaman farklı noktalara taşıyabilir veya ayaklarının altına halıya iz yapmayacak şekilde bir şeyler koyabiliriz.

Mutfak Masası Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Mutfak masası modelleri oldukça geniş bir yelpazede ürün sunar. Bu nedenle mutfak için masa seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kapladığı alan olmalıdır. Mutfak yemek yapılan ve hareketliliğin çok fazla olduğu bir yer olduğu için mutfak masası modelinin sizi engellememesi gerekir. Eğer mutfağınız geniş ve aydınlık ise koyu renk ve görece büyük olanları kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır. Fakat koyu renk döşeme ve parkelere sahipseniz daha açık renklerde olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca mutfak hareketliliğin en yoğun olduğu ve sıcak yiyecek içecek taşınan bir yer olduğu için masanızın sivri uçlarına özellikle dikkat edilmeli. Ayrıca mutfağımızdaki yemek masasının perdelerimiz ve halılarımız ile uyumlu olmasına özen göstermeliyiz. Mutfakta rahat hareket etmeyi sağlamak için açılıp kapanabilir olanları tercih edilebilir. Baş kenarlara sırtı destekleyen klasik sandalyeler kullanırken yan kenarları için tabure tarzı sandalyeler kullanabiliriz. Eğer mutfakta yemek yemeyi seviyorsanız daha büyük ve rahat sandalyeli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak ve Yemek Masası Nasıl Temizlenmelidir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Mutfak ve Yemek masası takımları bir bütün olarak satıldığı için ürün grubundan bir parçanın zarar görmesi takımı bozabilir. Öncelikle eşyamızın üst yüzeyinin zarar görmemesi için bir örtü sererek kullanmakta fayda olacaktır. Örtüsüz bir masaya sıcak bir yiyecek ya da içecek koyduğumuzda ürünün yüzeyinde kabarmalar ve izler meydana getirebilir. Sandalyeleri kullanırken sağa sola çok fazla hareket etmek sandalyelerin ayaklarının kırılmasına neden olabilir. Temizlik kısmına gelince eğer eşyamız açık renk ise kir ve toza karşı daha duyarlı olacaktır. Eşyamızı silerken temiz fiber bir bez ve ahşap temizleyici kullanabiliriz. Üst yüzeydeki çizilmelere karşı zamanla vernikleme ve zımparalama gibi teknik destekleri alabiliriz.
Sizler de aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle keyifli bir yemek anı geçirmek istiyorsanız modern dokunuşları eşyalarla buluşturan Koçtaş’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize göre olan ürünleri inceleyebilir ve size özel indirimlerden faydalanarak satın alabilirsiniz.